Den4 Cesta do UK IV.

May 15, 2017 in England ⋅ ☁️ 16 °C

Tak a adrenalin zacal ;-) Ale pekne po poriadku. Najprv sme si prehodili na aute jednotky na mile, yardy a mph. Potom sme sa poriadne nadychli a vyrazili. Nesmelo za inym autom, pozorovali a postupne sa osmelovali. Po chvili to bola pohoda a jazdili sme ako miestni. Bolo to vsak na dialnici, ale aj tak bolo potrebne sa mentalne preprogramovat na jazdu vlavo. Nasledne sme uz zvladali aj pocuvanie radia a dokonca sme nadialku drzali palce Danom a s napatim sledovali stav zapasu. Posledne 2 minuty ako z rozpravky. Vdaka danski bratia! SVK tim ostava v elitnej kategorii, jupiii. My sme medzitym zaregistrovali nejake oznamy o plateni Dart Pay, ktore je potrebne online zaplatit do polnoci dalsieho dna, tak mame aj vecernu domacu ulohu (dodatocna poznamka: nakoniec zvladnute na jednotku, Dartfort Crossing Charge zaplatene tu https://www.gov.uk/pay-dartford-crossing-charge). V pohodovom duchu presiel aj zbytok cesty po dialnici a potom sup na normalne cesty. Tu uz to bolo trochu horsie, ale po kratkej dobe sme zvladali aj prejazdy kruhacmi ako domorodci. Vyrazne nam na zaciatku pomohol nakladiak (vid. foto), ktory nas viedol ... mal dlho rovnaku cestu, az sme ho zacali podozrievat, ze aj on ide stahovat Rebeku ;-) Touto cestou soferovi aspon takto dodatocne dakujeme za kurz jazdy do UK cestach a najma kruhovych objazdoch. Casom sme boli uz tak dobri, ze sme si dovolili aj odbocit z nasej trasy k najblizsej cerpacke. Takze nakoniec sme stastlivo a v pohode presne o 18:28 (miestneho casu) dorazili do nasho penzionu Boston Lodge (http://bostonlodge.co.uk). Tam len rychle ubytovanie a vyrazame za Rebekou na intrak do nedalekeho Bostonu.Read more