May 2017

Den8 Navrat IV.

May 19, 2017 in Slovakia ⋅ ⛅ 23 °C

Zbytok cesty uz ubehol rychlo a sme opat po tyzdni na rodnej hrude. Doma nas caka hladny Marek, tak este zastavka v McDrive a o 20:36 slavnostne parkujeme pred nasim domom. Parkrat hore a dole po schodoch a mame vylozene vsetky veci z auta. Nastava vybalovanie a nas Road Trip je na konci. Teda pre vacsinu z nas. Zdendu este zajtra caka cesta vlakom a potom busom domov. Sme plni dojmov a zazitkov. A uz teraz sa tesime na dalsie dobrodruzstvo. Toto aktualne tymto oficialne ukoncujem ;-)Read more

Den8 Navrat III.

May 19, 2017 in Austria ⋅ ☀️ 28 °C

Konecne sme v Rakusku. Zastali sme hned na prvom odpocivadle, kde bola restauracia Rosenberger. Bolo to v Ansfeldene pred pol siestou. Najprv sme natankovali a potom hajde ist sa najest. Majka si od radosti nasadila na hlavu aj korunu. Dobre sme sa najedli, ale Rosenberger pri St. Polten je vacsi a lepsi, tak nabuduce pojdeme az tam. Po obcerstveni vyrazame na posledny usek nasej cesty. Z neznamych a nepochopitelnych pricin sa stale zvacsuje objem nasej batoziny.Read more

Den8 Navrat II.

May 19, 2017 in Germany ⋅ ☁️ 21 °C

V Nemecku sme dali len jednu prestavku na odpocivadle (lebo Rebeka uz bola strasne hladna a jedlo bolo v kufri), a to v Oberscheinfelde o 13:14. Potom sme uz tahali az do Rakuska, kde sme sa tesili na restauraciu Rosenberger.

Den8 Navrat I.

May 19, 2017 in Germany ⋅ ⛅ 17 °C

Po opat vybornych ranajkach odubytovanie, nabalenie veci do auta a rozlucka s hotelom. Posledny nakup a po jedenastej vyrazame domov. Zapchy sa striedaju s obcasnymi volnymi cestami. Najhorsia situacia je pri Norimbergu, prevrateny kamion, vytekajuca nafta - nastastie v opacnom smere. Ked sme prechadzali okolo, bol spojazdneny iba jeden pruh zo stvorprudovej dialnice - auta stali v 12km zapche. My sme nastastie pokracovali a jedinym nasim utrpenim bolo neustale pocuvanie Majkinho playlistu z Deezeru (ale tym nas trapila celu cestu, tak sme uz boli zvyknuti).Read more

Den7 Frankfurt & Maintal II.

May 18, 2017 in Germany ⋅ ⛅ 22 °C

Sme v Maintali. Vyrazame skontrolovat "nasu" ulicu a nas dom, kde sme byvali. Je to ako navrat v case. Nostalgia ;-) Aj ostatne miesta ostali, akoby zastal cas - miestna cukraren so zmrzlinou, detske ihrisko, restiky ... No uzivali sme si to. Nasledne rychly nakup a sup pozerat aspon koniec vecernych stvrtfinalovych zapasov - vypadli bratia Cesi proti Rusom a nakoniec aj domaci Nemci proti Kanade. Posledna hruska a ide sa spat. Zajtra nas caka cesta domov a koniec tripu.Read more

Den7 Frankfurt & Maintal I.

May 18, 2017 in Germany ⋅ ⛅ 21 °C

Den zacal paradnymi ranajkami. Take som v hoteli veru uz davno (ak vobec) nezazil. Klobuk dole!!! Rodinny hotelik, obsluhovali nas priamo manzelia - majitelia (ano, ta pani zo vcera bola manzelka). Len malo ostatneho personalu, vyborne jedlo, prostredie, prijemna atmosfera. Vrelo odporucame. Po ranajkach sme sa vydali na spomienkove brouzdanie po lokalitach, kde sme prezili pred vyse 15 rokmi viac ako 2 roky (a kde sa nam aj narodil Marek). Najprv sme sa vybrali do centra Frakfurtu pospominat na Romer, krasne nabrezie, Zeil. Skontroloval som aj Sportbar, kde som pozeral finale MS v hokeji proti Rusom, ked sme boli zlati majstri (smutna paralela s aktualnym rokom, ked sme skoncili 14., cize najhorsie v historii a bali sme sa o udrzanie). Za obet nam padli aj dve kesky. Nasledoval spomienkovy obed v nasej oblubenej "rebierkovej" restike Chicago Meatpackers (http://www.chicago-meatpackers.com/frankfurt/), kde sme pomerne casto chodili aj so zbytkom vtedajsej miestnej slovenskej enklavy. Prejedeni sme zahajili presun do Maintalu.Read more

Den6 Cesta do Frankfurtu III.

May 17, 2017 in Germany ⋅ 🌙 21 °C

Po 35 minutach jazdy tunelom sme dorazili do Calais. Zmenili jednotky konecne na km a km/h. A potom s napatim nahodili nas dnesny ciel do navigacie a ... prvotne nadsenie s ocakavaneho prichodu o 22:20 skalilo Majkine pozorovanie, ze navigacia ma este UK cas, co sa vzapati potvrdilo, ked si ho navigacia sama posunula a zobrazila nekompromisnych 23:20. A tak sme vyrazili. V hlave pocitajuc s rozumnou urovnou pokut sme bez zastavky dali Francuzsko aj Belgicko. Cesty boli plne. Navigacia stale prepocitavala optimalnu (rozumej najrychlejsiu) trasu. Na nase prekvapenie to znamenalo, ze sme obisli Holandsko a z Belgicka vosli rovno do Nemecka. Hura, konecne to na nemeckej nocnej dialnici dobehneme. Chyba!!! Iba v skratke, cesty boli v noci uplne upchate (stale nechapem preco, bola streda v noci), same zuzenia a obmedzenia pre opravy a dokonca pre velku nehodu uzavreta jedna cast dialnice a vsetky okolite cesty s dopravnym kolapsom. V praxi toto cele znamenalo, ze bez ohladu na sposob jazdy (slimak vs. rychlo a zbesilo) sme celu cestu od Calais az k Frankfurtu udrziavali podla navigacie planovany prichod medzi 23:22 a 23:36. Okolo 22:25 sme museli tankovat - bola to jedina zastavka na ceste z Calais do Frankfurtu. A bolo to ako tankovanie na pretekoch F1, t.j. na cas. Ja som rychlo tankoval, Majka vybehla kupit nejake oblozene zemle pre vyhladovanu posadku, Rebca so Zdendou zatial wecko. Wecko stihla potom este Majka, ja som zaplatil a skakali sme do auta a makali v ceste dalej. Celkovo tankovanie cca 6 minut :-) O 22:40 nastal cas volat do hotela. Nakoniec to zdvihla prijemna pani a nemala ziadny problem a nasim neskorym prichodom po jedenastej. Vydychli sme si, zvolnili a nakoniec sme stastlivo presne o 23:17 uspesne zaparkovali rovno pred nasim hotelom Irmchen v Maintali (http://www.hotel-irmchen.de). Ja som hned valil dnu, vysla ospala pani, dali mi klucik od izby, este mi ju ukazala, stihla mi povedat kedy su ranajky a zmizla s tym, ze sa vidime rano ;-) Dotiahli sme nase veci do izby a konecne uverili, ze nebudeme v noci bez strechy na hlavou. Izba je paradna - teda ono to je ako velky byt s predsienou, obyvackou, spalnou, kuchynou a kupelnou s wc. Parada. Este zopar oslavnych drinkov po najdlhsom presune nasho tripu a ide sa spat. Na fotky z tento casti tripu bohuzial nebol cas ;-)Read more

Den6 Cesta do Frankfurtu II.

May 17, 2017 in the United Kingdom ⋅ ☀️ 22 °C

Tak vazeni, sme vo Folkerstone. Cesta prebiehala v pohodicke, jazdu po opacnej strane aj po vsadepritomnych kruhovych objazdoch uz mame v krvi. Postupne sme sice museli zvysovat nasu priemernu rychlost, ale check-in na Eurotunnel sme urobili o 14:17 ;-) !!! Cize s 3 minutovou rezervou. Este sme stihli rychle wecko a uz sme utekali na pasovu kontrolu a nalodenie na vlak, lebo odchod sme mali 14:50. Za pasovou kontrolou nas vsak cakal oznam, ze pre technicke problemy sa nepremavalo a aktualne meskanie je 60 minut!!! V hlave sa mi hned rozbehli vsetky prepocty zahrnajuce casovu rezervu, potencial nemeckej nocnej dialnice, nevyhnutne tankovanie a potrebu dorazit do hotela do 23:00 (uz nasho casu, nie UK) ... pociatocne nadsenie zo stihnutia check-in sa menilo spat na jemnu nervozitu ako sme ju uz poznali z Bostonu. Na fotke vidno ako stojime a cakame aj s ostatnymi na nalodovanie. Nakoniec sa meskanie natiahlo, do vlaku nas zacali ukladat az o hodinu a vyrazali sme o 16:13 ... cize meskanie 1 hodina 23 minut!!! Nalodenie do vlaku sme uz zvladli ako stari podmorski eurotunelovi harcovnici, a tentokrat sme dokonca chytili miesto na poschodi :-) Tak sa ozveme opat az z kontinentu.Read more

Den6 Cesta do Frankfurtu I.

May 17, 2017 in the United Kingdom ⋅ ⛅ 15 °C

Tak sa nam rano po nasom poslednom miestnom Full English Breakfast podarilo nabalit vsetky veci do auta (resp. dobalit tie nase k rebekinym, ktore boli v aute uz odvcera), posledny raz zamavat nasmu docasnemu anglickemu domovu a vyrazili sme do Bostonu cakat Rebeku po jej skuske. Cestou sme urobili este drobny nakup na cestu v miestnom obchodiku. Ked sme sa konecne dali dokopy a hodili do auta aj posledne tri rebekine igelitky, mali sme polhodinove meskanie oproti planu, co sposobovalo nasu pociatocnu jemnu nervozitu. No nic, drzte palce, posledny check-in time mame mozny o 14:20. Teraz je 11:05 a mame pred sebou 295 km.Read more