4. den: Kadriorg, namorne muz., sv. Kat.

March 26, 2023 in Estonia ⋅ ☁️ 1 °C

Dnes konecne ranajky v Rukis a Benediktinske vajce (B. vajce, razny chlieb so sledom, rukis ala ENG ranajky, cajiky a pani M este croissant). Posilneni sme vyrazili k moru na obhliadku monumentu Russalka (pomnik obetiam stroskotanej ruskej vojenskej lode Russalka z roku 1893 na ceste z Tallinnu do Helsink - 177 mrtvych), potesili sme sa morom a pokochali sa Kadriorgskym palacom, t.j. letnym sidlom Petra Velkeho, s kvetinovymi zahradami a fontanami (t.c. samozrejme odstavenymi). Nasledovala prehliadka namorneho muzea s mnozstvom interaktivnych expozicii od skladania lodi az po karaoke morskych songov (nepublikovatelne hlavne kvoli performance pani M). Kedze muzeum fotografii nam v nedelu zavreli skor ako sme ocakavali, tak sme odlovili jednu kesku a zakotvili v najstarsej tallinnskej cukrarni Maia Smokk (Sladky zub) z roku 1864, kde sme sa posilnili cokoladovou tortou, veganskym coko zakuskom (pani M) a dalsim zakusom neznameho mena (tiez pani M - a vraj vybornym) spolu s cajikmi. Nasledovala konecne vychadzka k pasazi sv. Katariny spojena s odlovom dalsej kesky. Potom sme uz len zvolili oddych v Drink Bar & Grill s vybornymi craftovymi piveckami a cibulovymi kruzkami, jalapeno plnenymi paprickami a opecenym cesnakovym raznym chlebikom (hlavne estonske craft pivecka od IPA cez APA az po vyborne stoutiky, pani M isla svoje ceresnove/visnove). Tu sme si aj odtrpeli prehru Slovana s Michalovcami. Absolutna hanba a pokorenie, vsetkych vyhodit a nepustit mesiac k pitnej vode. Nasledovala prechadzka k namestiu Slobody v snehovej prehanke (a to nam vsetci pisu, ako je u nas 23 stupnov) a potom uz len dopit vinko zo vcera na izbe (posledna noc) spolu so syrmi a salamkou. Neskor vecer som si este s pani M musel odtrpiet Let´s Dance OMG!!! Kazdopadne strasne rychlo to prebehlo, ale uz sa aj trosku tesime zajtra domov.Read more