2. den: SVK vs CZK

May 12, 2023 in Latvia ⋅ ☀️ 22 °C

Konecne sme sa poriadne vyspali a dali neskore ranajky v “This place doesn’t need a name” (English breakfast, parky so slaninkou v zemli, Shakshouka, palacinky). My s pani M este kratka prechadzka po okoli a uz sa nahadzovali dresy. Riga arena vyzerala ako po anektovani Ceskoslovenskom. Super atmoska uz dlho pred zapasom. Pokriky “ Slovensko”, “Cesi”, “my sme tu doma”, “kdo neskace neni Cech”, spievanie Macejka, vysoky jalovec … no proste uzasne. Stihli sme kupu tohtorocnych odznakov na dresy a potom uz zacal zapas … no nebudem jatrit svoje rany, v ostrom skvelom fighte sme viedli 1:0 aj 2:1, ale vysledok 🇸🇰 2 : 3 🇨🇿. Ale nabuduce to uz urcite pride, bratři! Inak prvy gol som oslavoval tak, ze mi odletela siltovka z hornej tribuny az na dolnu … nastastie mi ju zdola hned hodili nazad hore ;)
    Atmosfera nas presvedcila a cez prestavku medzi dnesnymi zapasmi sme este dokupili listky na 🇸🇰 vs 🇱🇻 a 🇨🇿 vs 🇰🇿 (na pondelok uz mame celodenne). Situacia pred arenou sa zmenila a Lotysi dobili uzemie od nas naspat ;) Po drobnom obcerstveni sme si uz bez nervov uzili zapas 🇱🇻 0 : 6 🇨🇦. Bolo 9.260 divakov (na nasom 7.800, kapacita 10.500).
    Po zapase este uz klasicka zastavka v Buberts a dlhe diskusie pri dobrom lokalnom pive s Lotysmi nielej o hokeji, ale aj o Rige, Rusoch, Ukrajincoch, Slovensku. Museli sme slubit, ze zajtra po vzajomnom zapase prideme opat na pozapasovu analyzu ;)
    BTW, cela rodina tipujeme sutaz k MS na Tipsporte … stav po prvom dni: Reb 12 bodov a my ostatni po 10.