Medellín

January 26 in Colombia ⋅ ☁️ 19 °C

Na dnešek jsme měli naplánovanou hlavně botanickou zahradu a Niki telefonát s kamarádkama. Dnes jsme opět využili metro, které tady jezdí asi každou minutu a na jednu jízdenku lze prakticky jezdit donekonečna, platnost končí, až když člověk opustí přepravní zónu. To nám přišlo vhod, protože jsme špatně přestoupili. V botanické zahradě jsme neviděli nic moc nového, protože už jsme dost nachodili v přírodě. Nejsou tu žádné pavilony, vše je normálně otevřené a vstup je zdarma. Hned na začátku nás zaujali želvy a hlavně leguáni, kteří se tu volně pohybují. Našli jsme místo, kde jich byla větší skupinka a abychom si je trochu užili, rozhodli jsme se je krmit naším ovocem, které jsme si nachystali k svačině. Chvíli jsem měl strach je krmit, ale Niki mě ubezpečila, že ten leguán, kterého jsme krmili, nemá zuby. Proč jí nevěřit, když sama dříve měla leguána doma. A pak jí kousnul do prostředníčku. My jsme šli tedy hledat někoho, kdo má dezinfekci a netrvalo dlouho, a zaměstnanci nám jednu dali, dokonce s nálepkou Ježíše. Taková svěcená dezinfekce by zahojila i ukousnutý prst. Po vyčištění jsme pokračovali v procházce botanickou a teprve v tu chvíli uviděli cedule, které turisty upozorňují na fakt, že leguáni jsou divoká zvířata a nemají se krmit, ani na ně sahat. Pak jsme se šli podívat do klece s motýli, kde jsme dostali výklad ve španělštině a viděli asi 4 motýly - absolutní ztráta času. Ta klec byla aspoň hned vedle malé restaurace, kde jsme si dali fazole s rýží (je to levný...) a pak šla Nikča telefonovat s kamarádkama. Já si mezitím zacvičil a pak jsme se po hodině a půl znovu setkali. Z botanické zahrady jsme se přesunuli do čtvrti El Poblado, kde žijí spíše bohatí a je zde ubytována většina turistů. Po příjezdu sem jsme měli pocit, že jsme se ocitli v úplně jiném městě. Skočili jsme do rooftop baru s výhledem na celé město, k večeři si pak dali plněné arepas a vydali se na cestu zpět domů, protože zítra musíme vstávat v 05:45. Ještě jsme se prošli party ulicí, kterou máme asi 10 minut od nás, nakoupili jídlo a pití na zítřek, a šli domů. Dneska jsem si navíc koupil premium účet na týhle aplikaci, takže se mi zvýšil maximální počet fotek v příspěvku - ode dneška bude možné vidět víc z našich výprav.Read more