Satelital
Mostrar en el mapa
  • Día 19

Guatapé

27 de enero, Colombia ⋅ ⛅ 24 °C

Vstávání v 05:45 nevyšlo podle plánu, a tak jsme museli před dnešním celodenním výletem do Guatapé vynechat snídani. Na místo setkání jsme však přišli včas, nastoupili do autobusu a vyrazili. Po cestě mi zalehlo pravé ucho a já na něj skoro kompletně ztratil sluch. Až když jsme dorazili na místo, moje bolesti a hluchota přestaly.
    Nejdříve jsme navštívili privátně vlastněnou skálu a vyhlídku "El Peñon de Guatapé". Skála sahá až do výšky 220 metrů a vede dalších 600 metrů do země. Nahoru vede 740 schodů a každých 50 schodů je označeno, aby člověk viděl, kolik mu ještě zbývá. Ze shora je výhled na uměle vytvořenou vodní nádrž, která pohání vodní elektrárnu. Kvůli výstavbě této nádrže museli vystěhovat několik vesnic, které se však dlouho bránily. Kolumbijské vládě se nakonec podařilo přestěhovat 25.000 obyvatel během jednoho roku a tak mohla tato nádrž vzniknout. Po výstupu na skálu na nás čekala projížďka lodí a k tomu živá improvizovaná hudba.
    Pak byl čas na oběd, kde jsme oba ochutnali tradiční jídlo - u mě to byla paisa, složená z rýže, mletého masa, pečeného prasečího břicha, smaženého banánu, avokáda, vajíčka, fazolí a klobásy. Niki měla podobnou verzi, akorát vegetariánskou. Po jídle s námi průvodce prošel město Guatapé, jedno z nejbarevnějších měst světa. Díky gentrifikaci bylo místní obyvatelstvo téměř kompletně vyhnáno z města, a tak se nedávno zavřela poslední škola, protože už zde prostě nežijí žádné deti. Prošli jsme si všemožné uličky, dali si zmrzku a vrátili se se skupinou do autobusu, který nás odvezl zpět so Medellínu.
    Zpátky doma balíme věci, protože zítra ráno opět brzo vyrážíme na autobus, který nás doveze do naší další destinace - městečka Salento, vzdálené asi 6 hodin cesty autobusem. Protože tady je jen jedna zásuvka v místnosti, museli jsme trošku improvizovat, ale nakonec se nám povedlo nabíjet najednou 6 zařízení.