• Valle de la Luna & Cholitas wrestling

    April 7, 2024 in Bolivia ⋅ ☁️ 11 °C

    Ráno jsme se že zvědavosti podívali do čtvrtého patra na snídani, kterou máme v ceně. Nijak výrazně se nelišila od těch ostatních, které jsme doposud ochutnali a tak jsme si jen řekli o banán a šli zpátky na pokoj udělat si müsli.

    Po snídani jsme zamířili do města najít spojení do Valle de la Luna. Autobusy, nebo spíše dodávky s nalepeným číslem na čelním skle, však nejeli a nikde jsme nenašli jízdní řád nebo podrobnější informace. Vzali jsme tedy opět lanovku, dojeli na druhou stranu města a a odtamtud vzali taxi.

    Valle de la Luna, neboli údolí měsíce, je přírodní útvar poblíž La Paz připomínající povrch Měsíce (prej). Díky erozi se zformovali kaňony, jeskyně a špičaté výběžky skal. Prošli jsme všechny možné cesty, ale cítili jsme, jak se nám těžko dýchá při každém kroku. Teoreticky jsme dobře aklimatizovaní, protože jsme v této výšce už přibližně týden, dneska jsme ale měli co dělat.

    Proto jsme se rozhodli se vrátit domů a uvařit si v klidu oběd a lehnout si na chvíli, než budeme muset být ve městě v 15:30 na další program. Na dnešek máme objednanou tour na Cholitas wrestling.

    Měli jsme štěstí a přijeli jsme ještě relativně brzy, takže se nám podařilo obsadit místa v první řadě. Akce se konala v hale, která působila jako roky opuštěná. Ke vstupence tu člověk automaticky dostane popcorn, colu a malý suvenýr.

    Po pár minutách začala show, kde nejdříve zápasili muži v různých oblecích. Hlavní program s Cholitas přišel asi po půl hodině. Cholitas jsou původní bolivijské ženy, známé svými tradičními oděvy. Sice to vše bylo až moc hrané, i tak jsme se u toho pořádně bavili. Ty ženský se toho rozhodně nebály a lítaly po celým ringu. Občas i zapojily publikum a vyzvaly muže na tanec a nebo jim na malý okamžik udělily roli rozhodčího.

    Na konci show byl ještě prostor pro pořízení fotek s hlavními aktérkami a pak už na nás čekal autobus, aby nás odvezl zpět na hotel. Rychle jsme připravili večeři a šli balit věci na zítřejší výlet. Čeká na nás jízda na kole po death road, neboli cestě smrti.
    Read more