• Jimera de Libar to Est Cortes dl F

    January 20, 2023 in Spain ⋅ ☁️ 12 °C

    Estación Cortes de la Frontera (la Canada del Real Tesoro),
    Ook weer andersom gelopen naar zuid anders sluit de trein niet aan.

    Vandaag begon de dag met mist en zware bewolking. Als ik de gieren wil zien dan is dit niet de juiste dag…. De straten zijn nat en de weg die gepland stond voor vandaag gaat extreem op en neer en kan modderig zijn. Na wikken en wegen, hoe jammer ook, besluit ik om vandaag niet naar de grote hoogte te gaan , morgen wordt beter weer voorspeld, dat is dan meer genieten en minder gevaarlijk ook.

    Samen met debi proberen we in een volgend dorp iets te boeken. Lukt niet, plan B dan maar. We vinden een plek twee dagen lopen verderop. De trein loopt er langs dus dat wordt weer improviseren. We krijgen een bevestigingsmail van de boeking, de hostel is in Malaga ! Dat is 130km verderop. Die stomme website booking.com zet je soms zo op het verkeerde been! Ik snel gebeld met de hostel om te  annuleren, de eigenaresse vertelt mij ( in het Spaans) dat dat de provincie Malaga is en niet de stad Malaga. Tsja moet je maar net weten.

    Na met de trein te zijn verplaatst en de rugzak in de hostel te hebben achter gelaten, kunnen we met 1 rugzak nog een wandelingetje maken. We lopen 1 station  terug naar waar we met de trein vandaan kwamen (13km) om op het eind van de wandeling weer met de trein terug te gaan naar waar we de wandeling zijn gestart. Klinkt ingewikkeld maar leg ik later nog wel een keer uit. Uiteindelijk lopen we wel alles maar een beetje kriskras door elkaar.

    Op de wandeling zien we een huis te koop , niet duur en groot maar het heeft wel eerst -team de Witt- nodig zegt Debi,  om het bewoonbaar te maken !!

    In de middag breekt de zon af en toe door. Dat belooft goeds  voor morgen!

    We komen groepjes schapen tegen op de helling, gezellig.
    En cactussen die groter zijn dan debi.

    Weer een honden verhaal. We komen bijna bij het eind van een pad en daar zien we een grote hond loslopen. Er staat een auto, waar is de eigenaar. Niemand te zien. De hond pist tegen de auto aan, is dat een goed teken? We pakken alletwee onze wandelstokken stevig beet. De hond kijkt naar ons, staat hij ons op te wachten? Achter een hek van ijzerdraad beginnen twee honden hard te blaffen, oh boy… en dan springt de vrije hond over het hek om zich bij zijn vriendjes te begeven. De lafaard, we waren er helemaal klaar voor….

    Tegen het vallen van de avond verkleurd de lucht, morgen wordt mooi weer, morgen wordt het gieren weer!  We zullen zien, tot dan 😘
    Read more