Satelital
  • Día 43

Nyar van es semmi baj

18 de enero de 2015, Vietnam ⋅ ☀️ 28 °C

A napot egyelore a passziv pihenes jellemezte, de ezt mi nagyon tudjuk elvezni! Vegre tudok sokat olvasni, elkezdtem egy nagyon jo konyvet, es sajnos mindjart vege, de tudom ajanlani mindenkinek. Az a cime, hogy "A Rosie projekt".
    Ebedre lecsuszott egy tavaszi tekercs, Tomi kihagyta a kajat a gyomra miatt. Nagyon kedves a szemelyzet, ugy lattam valamifele csaladi vallakozas lehet. Apuka talan angol/amerikai, felesege vietnam, anyos apos is besegit. Meg termeszetesen ahogy azt megszokhattuk, az olcso munkaero miatt sok a felszolgalo, takarito. Utobbiak rendesen dolgoznak, mert tudni kell azt, hogy a vilagnak ezen a felen a kornyezetvedelemrol, fenntarthato fejlodesrol es a (szelektiv) hulladekgyujtesrol hirbol sem hallottak!!! Ennek koszonhetoen sajnos minden tele van szemettel, igy a tenger is. Meg ha a helyiek figyelnenek is, az sem er sokat, mivel Kamodzsa nagyon kozel van, es onnan athozza a viz a szemetet a partra. Szoval a mi strandunk tisztitva van, de ha kisetalunk kicsit arebb, akkor azert latszik a valosag is.
    Vacsi utan meg megcsodaltuk ma is a keken vilagito planktonokat a parton, ahogy kimossa oket a viz. Olyanok, mint otthon* a szentjanosbogarak. Meg sosem lattunk mashol ilyesmit, uh kicsit utanalovastam. Sajnos lehetetlen iPhone-nal lefotozni, guglizzatok le!

*otthon: azert egy kicsit honvagyunk lett mar! (De valahogy kibirunk meg egy hetet :) )