• Arne Driessen
  • Arne Driessen

Erasmus in Noorwegen

A 160-day adventure by Arne Read more
  • Trip start
    January 6, 2024

    De eerste week pt1

    Jan 6–9, 2024 in Norway ⋅ ☀️ -6 °C

    Dag vrienden en vriendinnen, tijd voor weer een nieuwe reis!
    Deze zal een pak langer zijn dan de voorgaande vakanties.
    Ik zit hier voor 5 maanden in Noorwegen te studeren, en zal iedereen via hier een beetje op de hoogte houden van mijn bezigheden :))

    De aankomst in Stavanger ging niet altijd helemaal volgens plan, ik had geen donsdeken, ik ben vrij ver van de campus enzovoort enzo verder. Maar heeft zen eigen allemaal goed gezet. Ik ben een dons gaan kopen, en ga ook nog zoeken voor een fiets, zodat ik sneller op campus geraak!
    De eerste dagen hebben we hier een beetje rondgelopen, we zijn veel mooie huisjes tegengekomen, een paddenstoel en een café met een toepasselijke quote.
    Ook heb ik men studentenkaart gekregen, en ik moet zeggen dat ik in tegenstelling tot men Identiteitskaart enzo eigenlijk vrij goed op deze foto sta!

    Dit was het eerste stukje van de week, de rest volgt nog!

    De groeten!
    Bjarf
    Read more

  • De eerste week pt2

    January 9, 2024 in Norway ⋅ ☀️ 0 °C

    Allokes,

    Omdat ik maar 1 video en 10 foto’s per ‘footprint’ kan posten ga ik dus meerdere keren per week foto’s enzo uploaden, anders past het er niet allemaal in.

    We hadden de eerste schooldag vandaag!

    We begonnen buiten in het donker (het is hier tot 10 uur donker en om half 4 terug donker) met de eerste kennismaking, waarna we een mooie zonsopgang hadden!
    Als middageten maakte onze leerkracht hotdogs op een vuur klaar en gingen we verder met een introductie op de campus.

    Ik moest al meteen terug naar de fietsenmaker want de band van de fiets die ik had gekocht was plat. (Ik heb hier niet voor moeten bijbetalen gelukkig)

    Verder zien jullie nog enkele foto’s van kobe die bomen en lampen uit de algemene ruimte steelt om zijn kot te pimpen.

    Toedels
    Read more

  • De eerste weke pt 3

    January 11, 2024 in Norway ⋅ ☀️ 1 °C

    Joooow

    Vandaag was de ultieme testdag voor het materiaal dat ge meegebracht hebt. We slapen onder een tarp in het bos, en we gaan ontdekken of onze slaapzakken effectief wat bestendig zijn tegen de kou of niet.
    Hier is het in de nacht -8 graden, maar volgende week gaan we op uitstap naar Haukeliseter en daar is het -26. Dus misschien maar goed dat we nu even testen.

    Maar dus, we waren met enkel studenten, in onze groep volgen ook 7 Noorse studenten mee, en die zijn soms de “vervangleerkrachten” dit is hun stage een beetje. Dus zij hebben de groep getrokken en zeiden wat we moesten doen enzo.

    We hebben shelters opgehangen, waarbij in me een “outdoornerd” voelde, aangezien ze ons knopen gingen aanleren die ik al wel ff kende. Net zoals vuur-maak-technieken. Maar bon, wel hard van genoten natuurlijk.

    Één van de Noren kwam ook nog af met sterke drank, een soort Noorse schnapps. Was wel lekker, enkel wel gewoon onbetaalbaar hier. S’ avonds heb ik ook nog een
    Lepel gemaakt, en de dag na de overnachting heb ik met Kobe nog van Noorse delicatessen kunnen genieten.

    Byeee
    Read more

  • Eerste week pt 4

    January 14, 2024 in Norway ⋅ ☁️ 2 °C

    Hoii

    Laatste update van week 1!
    We zijn naar het 3-zwaarden-monument geweest! Dat is een herdenking voor een grote slag waarbij Noorwegen 1 unie geworden is denk ik.

    Voordat we bij de zwaarden waren hebben we wel lang in de sneeuw aan de bushalte moeten staan want we hadden alledrie niet opgelet en zijn dus volledig voorbij de juiste halte gereden….

    S’avonds hebben we met 4 wa zitten kaarten en heb ik men zak gemaakt. Alles mee krijgen was echt niet bepaald vanzelfsprekend.

    Nu vertrekken we naar Haukeliseter.

    Laterrrrr
    Read more

  • Heukeliseter dag 1

    January 15, 2024 in Norway ⋅ ☁️ -14 °C

    Dag vrienden

    Excursie 1 is begonnen! We zijn dus met de bus en dan met de bus op de boot en dan nog een stuk met de bus uiteindelijk aangekomen in Heukeliseter!
    Het was hier bij aankomst al meteen -19 graden.

    Dit was ook de eerste keer ooit dat ik het snot in men neus heb voelen bevriezen, heel speciaal gevoel, geen aanrader!

    Vandaag hebben we leren tour-skiën, das eigenlijk hiken met ski’s die enkel aan het tipje van uw tenen vasthangen aan uw schoenen, nie gemakkelijk dus. Ik heb een pak afgezien en ben extreem vaak op men gezicht gegaan bij het afdalen van de berg. Maar ik ben wel blijven proberen totdat de Noorse student die nog mee nableef uiteindelijk wel vroeg of ik alstublieft ook mee naar binnen wou gaan.

    Verder hebben we samen gekaart, nog een paar uurtjes les gehad en gaan slapen.

    Jujuuu
    Read more

  • Heukeliseter dag 2

    January 16, 2024 in Norway ⋅ 🌫 -12 °C

    Allokes

    Dag 2, hike-tijd! S’ochtends hebben we nog even les gehad, om daarna vroeg te vertrekken op de tour-ski-hike.

    Het was heel de dag tussen de -17 en -19 graden, dus toch wel pittig koud. Maar door het vele bewegen krijgt ge het heel warm, waardoor ik al men ritsen open moest zetten om wat af te kunnen koelen. Want als ge veel zweet gaat het zweet uiteindelijk bevriezen, en das ni goe.

    Wat ook nog altijd bevrozen was waren de snottebellen, boterhammen, chocoladerepen, muslirepen, stafkaarten en rugzakken. Men tanden hebben afgezien, maar voor de rest heb ik wel waanzinnig van de trip genoten.

    Nog een special thank you naar Kaat, voor de wollen muts, ze werkt perfect! <3

    Byeeee
    Read more

  • Extra

    January 16, 2024 in Norway ⋅ ☁️ -13 °C

    Ja ge kunt dus maar 1 video per footprint posten, dus soms komen der wel wa extra’s.

    Dit is de plek waarin we les krijgen, echt een houten viking hut :)

    (Twas een lesje coördinaten en kaartlezen)

  • Heukeliseter dag 3

    January 17, 2024 in Norway ⋅ ☁️ -13 °C

    Excuses! Ik was men pinguïn al uit het oog verloren, bij deze een inhaalactie van wat we vorige week nog allemaal hebben gedaan:

    Dag 3:

    Vandaag hebben we een grote berg beklommen, na stevig wat hoogtemeters en daarna weer wat afdalen hebben we ons tentenkamp opgezet. De eerste nacht buiten slapen! Best spannend bij -20 we hebben een coldpit in de tent gegraven waar alle koude lucht naartoe kan en dit werkte perfect!Read more

  • Heukeliseter dag 4

    January 18, 2024 in Norway ⋅ 🌫 -11 °C

    Jooooo
    Dag 4! Vandaag weer iets moeilijker, tour-skiën met een slee, daarin lagen de tenten, stormkitchens, hout en rugzakken. Na een goeie trektocht komen we s’avonds aan op onze kampplek waar we weer de tenten opzetten. Op dit moment was er wel een stevige sneeuwstorm aan de gang die heel de nacht heeft geduurd, maar dat heeft de moreel gelukkig niet naar beneden gehaald :))

    Overdag hebben we ook nog extra emergency bivouacs en vuurcirkels gegraven!
    Read more

  • Heukeliseter dag 5

    January 19, 2024 in Norway ⋅ 🌫 -30 °C

    De excursie zit erop!
    Na een heftige nacht waarin men slaapzak toch pittig bevroren was (letterlijk) zijn we in de sneeuw en wind weer naar de cabin vertrokken om terug te keren!
    Volgende week hebben we een rustig weekje, de week daarna zijn we alweer weg!

    De groetennnn
    Read more

  • Excursion 2: Grautheller

    January 29, 2024 in Norway ⋅ ☁️ -1 °C

    Haiiii

    Mijn excuses voor de afwezigheid vrienden, ik heb men pinguïns wat teveel uitgesteld.
    Maar bij deze, onze tweede excursie!

    Deze keer was Sunto mee, dit is de hond van onze leerkracht :))
    Dag 1 was nogal chaotisch, we hebben 8 uur geskied naar onze cabin waar we moesten overnachten, maar aangezien het donker wordt om 4 uur wordt kaartlezen in een sneeuwlandschap niet gemakkelijk.

    Ook ben ik ontzettend hard op mijn bek gegaan, in de volgende footprint een mooie video hiervan.
    Groeteeu
    Read more

  • Goed op gezicht

    January 29, 2024 in Norway ⋅ ☁️ -1 °C

    Ja, hier ben ik niet trots op

    We hadden het geniale plan om met een slee waar iemand op zat van de berg te knallen.

    Lang verhaal kort, in de slee zaten tenten en kookgerief, waardoor de slee en Julien (op de slee) zwaarder waren dan mij. Daardoor haalt de slee mij in en knal ik op het ijs.

    Slee kapot, gezicht kapot
    Reactie van de leerkracht:
    “Shit happens, learning the hard way”
    Read more

  • Excursie 2: Endefiske

    January 30, 2024 in Norway ⋅ ☁️ -2 °C

    Dag 2!
    Vandaag hebben we nog wat extra kilometers afgelegd! Met schrammen op men gezicht toch nog heel hard genoten!

    We moesten gaten maken in het ijs van het meer om water te hebben.

    Belangrijk nieuws! We hebben ook de eerste verschijnselen van het noorderlicht gezien! In de foto’s kunt ge het een klein beetje zien, niet super goed wel :/

    Ps, Sterre ik heb in de drinkbus die ik van u heb gekregen moeten plassen s’nachts. Het was een sneeuwstorm en pokkekoud, de keuze was snel gemaakt xo
    Read more

  • Excursie 2: Taumevatn deel 2:

    January 31, 2024 in Norway ⋅ 🌧 5 °C

    Ja! Zoals gezegd werd het weer snel slechter! Het grootste deel van de groep is in de cabin gaan slapen, maarrrrr de mensen die wouden mochten een sneeuwgrot maken en daarin slapen!

    Geen seconde over getwijfeld, ik ging buiten slapen, dit is dan uiteindelijk ook de koudste nacht van mijn leven geworden.
    Ook moesten we om de 2 uur een alarm zetten om te kijken of de sneeuwgrot niet ingezakt was en zou gaan instorten.

    Eerst moesten we 5 uur aan een stuk graven in een sneeuwstorm, zodat we een plek hadden dat groot genoeg was om met 3 te slapen.

    Alles was kletsnat, wat ervoor zorgde dat alles s’ochtends vroeg ook volledig bevroren was. Slapen in een natte bevroren slaapzak, natte en bevroren sokken, broek en kleren aandoen en uzelf een weg naar buiten graven zorgde ervoor dat het niet de meest genotvolle ochtend ooit was. Maarrrrr zou ik het opnieuw doen? 100% zeker!
    Read more

  • Excursie 2: Taumevatn 3

    February 1, 2024 in Norway ⋅ 🌬 5 °C

    Dag 4!
    Vandaag was het weer echt heel erg slecht, zo slecht zelfs dat de universiteit belde, en ons verplichtte binnen te blijven! Het weer was te gevaarlijk om vandaag buiten te komen.

    Sommige tenten waren s’nachts volledig ondergesneeuwd. Dus wij moesten voordat we naar de cabin konden eerst de rest uitgraven. Dit sloeg soms dik tegen want 1 tent hadden tot 40 cm sneeuw op hun dak gekregen.

    Ik heb dus niet veel zotte foto’s of video’s van deze dag,
    We hebben gerust, spelletjes gespeeld en gegeten met elkaar.

    Wel ben ik met 3 anderen nog een uurtje van de berg gaan sleeën toen de wind even ging liggen. Hier zijn wel geen video’s van :((
    Read more

  • Excursie 2: Ådneram

    February 2, 2024 in Norway ⋅ 🌧 7 °C

    Dag 5!
    Op de terugweg! Gisteren zijn de leerkrachten al vertrokken, dus het was aan de studenten vandaag om de weg terug te vinden via de kaart! Dit verliep vlotjes, want we hadden topweer na de storm van gisteren!

    Verder nog wat regenbogen gespot en ontzettend genoten!
    Jujuu
    Read more

  • 2 emmertjes water halen

    February 2, 2024 in Norway ⋅ 🌧 7 °C

    Ja dees vond ik ook heel chique, water halen door te wandelen naar het meer dat het dichtst in de buurt was, een groot gat graven en opscheppen, of op zoek gaan naar de ondergesneeuwde rivier door te luisteren naar het stromend water.

    1x wel men pisfles in het watergat laten vallen waardoor ik een nieuw gat moest graven, de rest van de groep kon dat wel appreciëren ;)
    Read more

  • Excursie 3: Sirdal

    February 8, 2024 in Norway ⋅ ☀️ 0 °C

    Dag vrienden allemaal!

    Hierbij weer een late update van men pinguïn!
    Deze excursie was eigenlijk maar een daguitstap, hierbij moesten de als internationale studenten zonder Noren of leerkrachten onze plan trekken!

    We hebben echt ongelofelijk veel chance gehad met het weer, twas echt prachtig!
    Normaal gezien zouden we een hele tour maken, maar in het midden van de tour zaten we op een berg met prachtig uitzicht. Hierdoor hebben we beslist om op deze plek een jump en een kamvuur te bouwen ipv verder te wandelen.
    Dat was mogelijks de beste beslissing van de dag!

    Deze keer niet op gezicht gegaan en geen materiaal gebroken! Toptop! Groetennnn
    Arnerarne
    Read more

  • Excursie 4: Bjalfellenden dag 1

    February 19, 2024 in Norway ⋅ ☁️ -1 °C

    Dag vrienden!
    Wederom mijn excuses, ik ben niet goed in het optijd bijhouden van mijn vlogs/blog. Maar ik zit momenteel in een 8-uur lange busrit naar de volgende excursie, dus dit is perfect voor een inhaalmanoeuvre! Bij deze:

    Deze week gingen we op een excursie met enkel studenten, de leerkrachten bleven in Stavanger!
    De eerste dag was pittig, we moesten grote bergen op, het was wa aant regenen en alles was zeiknat. MAARRRR niet geklaagd, want ondanks alles is dit wel echt fantastisch om te doen! Na wat kilometers en hoogtemeters afgelegd te hebben, hebben we ons tentje opgezet en goed geslapen!
    Groetjes!
    Read more

  • Excursie 4: Bjalfellenden 2:

    February 20, 2024 in Norway ⋅ ☁️ 0 °C

    Dag 2! Deze dag was op technisch vlak het moeilijkst! Het was zo mistig dat ge geen 5 meter voor u kon zien, en om dan zonder veel ervaring met een zware slee achter u de berg af te knallen is niet het meest geruststellende gevoel van de wereld (zeker met men valhistoriek) We moesten ons dus volledig baseren op de weg vinden met de gps, want kaartlezen was onmogelijk geworden.

    Onderweg moesten we nog een diepe krak in de sneeuw oversteken maar eenmaal aangekomen was alles in orde.

    Of toch niet! Ik was water gaan halen en ben door de sneeuw in het water gezakt. Geen zorgen mama, het was maar tot aan men knieën en ben dus niet diep gevallen!
    Wel natte schoenen en sokken, maar die kon ik bij het kampvuur wel terug opdrogen :))

    Vervolgens konden we kiezen of we in de cabin, een tent of een sneeuwgrot wouden slapen en dan was de keuze snel gemaakt natuurlijk! Ik ben dus samen met Petra 4 uur lang beginnen graven en we hebben als enige in de sneeuw geslapen die nacht. Zoveel mogelijk ervaringen opdoen zeg ik dan.

    Ja da was het, joejoe
    Read more