Šumava 6/2021

A short but fine adventure by Chrisaci Read more
  • 498kilometers

Wanderung von Jelení zum See Plešné

June 26, 2021 in Czech Republic ⋅ ⛅ 17 °C

Erste wirkliche Wanderung mit Mathias (4)- durch den Wald, Berg hoch zum Gletschersee Plešné. Insgesammt sind wir 14,2 km gelaufen. Wir hatten Bestechung mit – für jeden geschafften Kilometer hat jeder 1 Tic Tac Bonbon bekommen 😊

První opravdová túra s Mathisem- lesem do kopce k ledovcovému jezeru Plešné.
    Ušli jsme celkem 14,2 km. Měli jsme s sebou úplatky- za každý ušlapaný 1 km dostali 1 tic tac:)

Stellplatz Resort Olšina

June 26, 2021 in Czech Republic ⋅ ⛅ 20 °C

Wir haben uns entschieden nicht zurück nach Nová Pec zu fahren, sondern nach Olšina, Stückchen hinter Lipno Tallsperre. Wir haben einen Stellplatz hinter Resort Olšina gefunden. Es hat sich als guter Wahl gezeigt – wir haben am Sandstrand eines schönen Teichs Olšina geparkt, neben einem Spielplatz…
    Die Kids haben als Belohnung für die Wanderung einen Germknödel und weil es so gut ausgesehen hat und noch besser geschmeckt hat, haben wir noch 2 für uns dazu bestellt 😋

Wir haben erwartet, dass die Kinder nach dem Tag direkt ins Bett fallen, aber sie haben davor noch vieles geschafft – Fahrrad fahren, Seilbahn fahren, im Teich baden, eine komplette Tüte Nudeln aufgegessen. Erst danach sind die eingeschlafen 😴

---------------------------------------------------------------------------------------------

Místo návratu do Nové Pece jsme se rozhodli pro cestu do Olšiny, kousek za Lipno. Místo jsme našli na Stellplatzu u Resortu Olšina. Ukázalo se to jako skvělá volba, parkovali jsme u písečné pláže krásného rybníka, vedle dětského hřiště..

Děcka dostaly za odměnu za túru Germknödel a protože to moc dobře vypadalo a ještě líp chutnalo, přiobjednali jsme i pro rodiče 😋

Čekali jsme, že děcka hned padnou do postele, ale stihly ještě jízdu na kole, vykoupat se v rybníku, vyřádit se na lanovce a sníst pytel těstovin. Až pak odpadly.. 😴

Naturwanderweg Olšina

June 27, 2021 in Czech Republic ⋅ ⛅ 21 °C

Für den letzten Tag haben wir einen kürzeren Wanderweg gewählt. Der Naturwanderweg Olšina hat direkt an unserem Stellplatz angefangen und vor allem die erste Hälfte hat vieles den Kindern angeboten. Es ist ein schöner Spaziergang durch unterschiedliche Landschaftsarten des Schwarzwalds, mit aussichten auf den Teich. Wer ein bisschen Geduld hat, kann ausser zahleichen seltenen Pflanzarten wohl auch einige Tiere beobachten :)
    Unser Kleinste hatte die letzen Kilometer schon zu tun (wahrscheinlich war er noch müde nach gestrigem 14Km langen Spaziergang), aber auch nach ein bisschen Knatschen haben wir unser Ziel erreicht und grosses Eis bestellt. Danach war alles wieder gut..

Strecke: 7,4 km
    Unsere Zeit: 2,5 Stunden
    Eintritt - kostenlos

-------------------------------------
    Na poslední den našeho výletu jsme si naplánovali kratší procházku okolo rybníka Olšina. Naučná stezka Olšina začala přímo u našeho stellplatzu a hlavně v první polovině je velice zajímavá pro děti. Jde o krásnou procházku všemi různými typy šumavské přírody s vyhlídkami na rybník. Kdo má trochu trpělivosti, může asi pozorovat vedle spousty vzácných rostlin i různé druhy živočichů.
    Mathisovi daly už poslední kilometry celkem zabrat ( asi se ukázalaa únava po včerejší 14 km dlouhé túře), ale s trochou kňápání jsme zdolali cíl a objednali velkou zmrzku. Pak už bylo zase vše v pořádku..

délka výletu: 7,4 km
    náš čas: 2,5 hodiny :)