• Lassan de biztosan

    August 17, 2024 in France ⋅ ⛅ 28 °C

    Ott jártunk hogy a kompon vagyunk. Volt kis szundikálás összetolt székeken, néztünk kis Netflixet, felsejlettek Korzika és néhány kisebb sziget körvonalai, végül kinyitották a parkoló szint ajtaját, és beléptünk a katlanba, 39 fog, hely és levegő semmi, kocsiba be, indulhatunk. De nem. Majd 40 percig ültünk bent mire ránk került a sor és végre legördültünk Korzika földjére. Jó nagy dugó, ahogy araszolunk ki.
    Első program: elemet kell venni, mert az autó kulcs lemerült, be se tudjuk zárni a kocsit. Közeli bolt a térképen, nehezen leparkolás, zárva. Kisbolt, nincs. Akkor menjünk. Első benzinkút: van elem. Betesszük, nem jó. Második benzinkút: van elem. Betesszük, na most már jó. Közbe csendes majd erősebb eső.
    Útszéli Spar, kis nasi és sör, hogy legyen valami nálunk.
    3 és fél óra a szállás még, kb 180 km.
    Hopp, dugó. Nem kicsi. KB félúton se. Menekülő útvonal, az is bedugul, kis házak között álldogálunk, jó sokat. KB 2 óra volt, mire lehetett haladni, baleset volt.
    Innentől már tényleg haladunk. Partvonal, szép strandok, majd be a hegyek közé, lenyűgöző látvány, hegyek, sziklák, öblök, naplemente. Este 8ra érkezünk Sartene-be, irtó hangulatos hegyi ódon falu. Szállást átvettük, este 9, gyorsan együnk valamit. Kis, steak meg kagylós tészta, majd pici séta a főtér zegzugos környékén, majd irány pihenni. Mindenestől 28 óra alatt értünk ide, azt hiszem elfáradtunk de itt vagyunk :)
    Read more