Satelliitti
Näytä kartalla
  • Päivä 14

Railay Beach & Ao Nang

14. maaliskuuta 2016, Thaimaa ⋅ ☀️ 36 °C

Před dnešním dnem jsme se dlouho rozhodovali, kam dnes zamíříme. Vysněná Ko Lanta by časově stíhat nešla a populární Ko Phi Phi, známé z filmu Pláž, je dnes již populární až moc, takže kvůli předpokládanému návalu turistů bychom si jeho krásy ani moc neužili. Nakonec jsme proto vsadili na neméně krásné Railay Beach, které je od Krabi vzdálené asi 10 kilometrů. Nejedná se sice o ostrov, ale vzhledem k tomu, že je toto místo od pevniny oddělené neprostupnou skálou, je dostupné pouze po vodě. Ráno čekáme asi hodinu u mola na loď, která nás tam odveze, ale až poté, co se celá naplní turisty. Plavba člunem trvá zhruba 45 minut, po cestě míjíme thajské rybáře, kocháme se výhledem na ubíhající pobřeží a poté se před námi vypíná obrovská skála vystupující z pevniny do moře, pod níž kotvíme loď a vystupujeme z ní. Hned při prvních krocích zjišťujeme, o jak nádherné místo se jedná. Od skály, která odděluje poloostrov od pevniny, se line krátká a úzká šíje, na jejíchž obou stranách jsou zářivě bílé pláže s křišťálovým mořem, a na jejím konci je zakončená další skálou, ponořenou do moře. Pod touto skálou se pak nachází tzv. diamantová jeskyně a nejhezčí pláž zvaná Ao Phra Nang Beach, sevřená mezi menšími skalami. Krásné přírodní scenérie navíc nehyzdí masy turistů a velké hotely. Celkový původ tohoto místa pak dokreslí až pohled shora. Pro mě jeden z nejhezčích výhledů v životě. Na vyhlídkové místo na skále lze totiž vyšplhat po strmém svahu za pomocí lan a kromě toho se dá odsud ještě krkolomně sešplhat k laguně (Princess Lagoon), skryté uvnitř skály. Po horolezeckých výkonech se samozřejmě vykoupeme v moři na úžasné Phra Nang Beach, nabízející ikonické pohledy na skály uprostřed moře a na barevné čluny zaparkované u pobřeží, přičemž některé z nich jsou využívány jako plovoucí bary. Na západní pláži Railay Beach se odpoledne opět naloďujeme a míříme se ještě podívat na Ao Nang Beach. Jedná se o půldruhém kilometru dlouhou pláž bez lehátek a slunečníků s promenádou a několika plážovými bary, ale kráse a klidu Railay Beach se nevyrovná. Hned za ní již pulzuje rušný městský život s mnoha krámky a restauracemi. Odsud se autobusem vracíme zpátky do Krabi a před setměním se ještě jdeme podívat do malého kopce na místní chrám Wat Kaew Ko Wararam, namalovaný čistě bílou barvou, ale v thajském stylu, nebo na zajímavou světelnou křižovatku se sochou lidoopa. Na závěr pobytu v Krabi se ještě rozhodnu si dopřát hodinovou thajskou masáž v místním salónu.Lue lisää