Satellitt
Vis på kartet
  • Dag 1

Fes

9. mai 2014, Marokko ⋅ ☀️ 26 °C

Z Prahy jsme se přes Charleroi dopravili do města FES. Letiště je od centra města vzdálené asi 20 km a bez velkých zavazadel jsme měli v plánu odolat drahým taxíkům (mezi letištěm a vlakovým nádražím existuje fixní cena 120 Dh za taxi) a dopravit se do města lokálním busem za 4 Dh. Ani po půlhodinovém čekání jsme se však autobusu nedočkali, a tak jsme souhlasili s nabídkou taxikáře, že nás vezme do auta celkem 6, přičemž každý z nás zaplatil snesitelných 20 Dh. Taxík nás zavezl k vlakovému nádraží, odkud jsme pěšky ještě museli dojít k nejslavnější bráně Bab Boujeloud, kde jsme měli sraz s jedním anglickým studentem, u kterého jsme měli přes couchsurfing domluvené přespání. Po zjištění, že v Maroku nejde z českého mobilu volat na místní čísla, jsme Angličanovi Johnymu zavolali z místního automatu a přespali u něj přímo v medíně. Johny společně s dalšími třemi Angličany studoval arabštinu na místní univerzitě Al Karaouine, která byla založena již v 9. století a je nejstarší univerzitou na světě. Večer jsme s nimi zašli sednout do jedné z mnoha pouličních občerstvovaček a dali si kebab a tradiční marocký drink - horký a sladký mátový čaj, místními přezdívaný "marocká whisky".Les mer