Спутник
Показать на карте
  • День 7

Los Cahorros

16 сентября 2013 г., Испания ⋅ ⛅ 26 °C

Kromě Velety nám paní z informací doporučila navštívit ještě turisty málo známé, ale o to kouzelnější místo, údolí Los Cahorros. To se nachází blízko městečka Monachil a problém s tím, kde se toto údolí nachází, měli i místní obyvatelé, kteří buď nevěděli, nebo nás směrovali opačným směrem. Nebo to bylo mou španělštinou? Každopádně jsme Los Cahorros nakonec objevili a byli jsme okouzleni jeho krásou. Mezi skalními převisy porostlé křovinami a smíšenými stromy zde protéká potok a procházka údolím při západu slunce byla nezapomenutelným a místy i adrenalinovým zážitkem. Abyste mohli údolím procházet, musíte místy přecházet přes závěsné mosty či se pomalu protáhnout kolem skalisek a přitom se držet přibitých madel ve skále. Kromě toho se dá vystoupat až na vrcholy těchto skal a shlížet do údolí pěkně z výšky. Vadou na kráse se stal pouze můj nešikovný pád na jednom z kamenů, naražená holeň a nepřestávající tok krve.
    S nástupem šera jsme však museli nasednout do auta a dojet do města Nerja na pobřeží Středozemního moře. Během jediného dne jsme se tak z 3400 metrů nad mořem obklopeni sněhem dostali až k nultému výškovému bodu a ještě se stihli vykoupat.