New York - day 2

August 29, 2007 in the United States ⋅ ☀️ 26 °C

Na druhý den jsme naplánovali obhlídku jižní části Manhattanu. Metrem jsme dojeli ke Ground Zero, kde byly v plném proudu stavební práce po tragédii, která se zde udála před 6 lety a změnila celý svět. Na fotkách si tu lidé mohli připomenout bývalé věže WTC či prohlédnout, jak to tu bude vypadat v budoucnu. Nechyběla tu ani velká pamětní deska obětí z 11. září 2001. Odtud jsme pokračovali až na úplný jižní cíp Manhattanu, kde jsme si počkali na trajekt. Hodinová plavba stála 12 dolarů a díky ní se nám naskytly pohledy nejen na město z East River a Hudsonu, ale hlavně zblízka i na slavnou Sochu svobody. Po vylodění jsme zamířili přes Wall Street na Brooklynský most, ale na jeho přejití jsme neměli čas ani síly. Sešli jsme z mostu a vydali se přes Chinatown a pak po Broadwayi na sever. Večer jsem s Kubou nasedl na metro a dojel do Bronxu ke stadionu Yankees, kteří zrovna hráli derby proti Bostonu Red Sox, s nadějí, že koukneme na baseballový zápas a zjistíme, proč je tento sport v Americe tak populární. Zkusili jsme se proto zeptat u pokladny, jestli ještě nejsou lístky, ale ty nejlevnější byly samozřejmě vyprodané a nabídnutá cena 200 dolarů byly vysoko nad naše možnosti.Read more