Hoover Dam

August 29, 2009 in the United States ⋅ ☀️ 40 °C

Po Las Vegas byl dalším cílem naší cesty Grand Canyon. Cesta k němu vedla mj. i přes obrovskou vodní elektrárnu a největší přehradu v USA, Hoover Dam. Ta se nachází asi 50 km jihovýchodně od Las Vegas a dostala jméno po třicátém prvním americkém prezidentovi Herbertovi Hooverovi, původně důlnímu inženýrovi. Stojí na řece Colorado, jejímž středem vede hranice mezi Nevadou a Arizonou. Museli jsme na chvíli zastavit na jednom z vyhlídkových parkovišť, abychom se pokochali pohledem na toto obrovské vodní dílo. Vysoko nad ním se pracovalo na stavbě mostu klenoucího se mezi dvěma soutěskami Černého kaňonu, který by měl usnadnit a zrychlit provoz v této frekventované oblasti.
    U města Kingman jsme zastavili, abychom si nakoupili zásoby jídla a pití na další dny, a poté pokračovali po dálnici směrem do Grand Canyonu. Na chvíli jsem však musel sjet z dálnice na slavnou Route 66, která se táhne více méně rovnoběžně s dálnicí. Dnes však po ní již mnoho aut nejezdí, většinou pouze z nostalgie.