Day 21

January 22, 2019 in Peru ⋅ ⛅ 5 °C

Ráno sa odchádza už o šiestej. Smer Condor Lookout. Zastávka v nejakej dedine s tanečníčkami hneď zrána s čudiacou sopkou, výhliadky a až nakoniec tie condory, lieta ich tam dosť a to docela blízko. Všetko prechádzame Colca Valley až do Colca Canyon, druhý najhlbší, prvý je niekde v Čínsku. Päťtisícky všade okolo a údolie plné predinkovských terás, Flóra vravela, že 25 tisíc, ale toľko ich prinajmenšom vidieť na každej výhliadke. Pekné, všetko zelené, myslím v údolí a relatívne čisté. Všade niečo pestujú, alebo chovajú, vidiek má úplne inú atmosféru ako mestá. Aj v Chivay ráno čaty nabehli a aj smetiar vyhrával nejakú Mozartovu. Z kaňonu späť výhliadkami cez mestečko, s tým kaktusovým džúsom čo sme mali včera. Obed formou bufetu v nejakej ďalšej diere a prechod najvyššieho bodu 4910 mnm, dnes sme nezastavovali a späť do Arequipa. Cestou krúpy sa pustili a potom už len pršalo. Za dažďa späť vo Flying Dog. Dali sme to až do vedľajšieho obchodu, asi 15 metrov, stále leje. Na izbe Google vraví, že coffee shop je hneď vedľa. Tak sme sa opäť premohli a za intenzívneho lejaku cez kaluže prekonávame asi 25 metrov do nemeckého coffee shopu. Pri popíjaní čerstvých džúsov prestáva liať. Späť do hostelu dopiť nejaké víno, zajtra sa ide skoro.Read more