Leben wie ein Maharaja

January 3, 2019 in India ⋅ 🌫 22 °C

Wer möchte nicht mal im Märchenschloss wohnen !? Der Palast in Udajpur ist derart gigantisch und verzweigt, daß man sicherlich Wochen braucht um wirklich Orientierung zu bekommen. Wir sind durch vermutliche Dienstbotengänge gegangen, in den bestimmt kein Maharaja in den ca 450 Jahren seit dem Baubeginn seinen Fuß gesetzt hat. Oder waren es die Geheimgänge des Maharajas? Leider kann ich nur 6 Bilder hoch laden, hätte ich gerne euch viel mehr gezeigt. Der Maharaja bewohnt bis heute ein Teil des Palastes, uns war jedoch nicht vergönnt einen Blick auf ihn zu erhaschen ( Agata)

Kto by nie chciał raz pomieszkać w zamku z bajki !? Pałac w Udajpurze jest tak olbrzymi i pogmatwany, że potrzeba z pewnością tygodni, aby znaleźć orientację. Przehodziliśmy przypuszczalnie przez schowane za ścianami przejścia dla służby, w których od rozpoczęcia budowy około 450 lat temu z pewnością żaden Władca nie postawił stopy, ale może były to tajemnicze ścieżki Maharaji ? Szkoda, że mogę dołączyć tylko 6 zdjęć, trudny wybór. Chętnie dołączyła bym więcej. Maharaja zamieszkuje do dzisiaj w części zamku, ale nie mieliśmy farta zobaczyć go.