衛星
マップで表示する
  • 日20

Avantura La Carbonera

1月22日, コロンビア ⋅ ☀️ 21 °C

Danas u jutro u 10 do 9 je došal vodić po mene i zajedno smo otišli do biro-a turističke agencije di je Jeep čekal na nas. Tak smo krenuli po Yakova i Ricarda, koji isto budu s nama na izletu.
    Poslje vožnje od od prilike dva sata, stigli smo na mjesto od kud budemo hodali do Farme Leona i u šumu palma. Ovdje rastu od prilike 900'000 palma i mogu imati visinu od 60-70m - največe palme na svijetu.
    Jer je već skoro bilo podne, počeli smo sa piknikom pa smo krenuli dalje.
    Bilo je jako naporno, jer je put bil dosta strm i pod jako mekan. Vodić je malo skrenul s'puta; zakasnil je jedan mali putić di smo trebali skrenuti tak da smo imali dvije opcije:
    - vratiti se jako strmim putem
    - proči kroz potok
    Odlučili smo se za put kroz potok i tak smo hodali od prilike 44'-1h u potoku. Na početku nam je još bilo važno da ne smokrimo cipele i probali smo stati na kamene ali s'vremenom smo akceptirali da nam noge i cipele budu mokre pa smo ušli kompletno u vodu. Baš je bilo dobro osvježenje, ali drek se dobro ljepil na cipelama i imali smo mokre noge.
    Na putu smo vidjeli krave i konje po livadama i stigli smo do Farme Leona. Tu smo trebali dobiti topli obrok ali turistička agencija nije napravila rezervaciju za nas tak da smo samo dobili "aguapanela" kaj je sok od šečerne trske. Nama je baš bilo prav jer smo sa praznim trbuhom bolje mogli hodati i još smo
    imali sendviće i voče od piknika.
    Poslje farme smo se opet spustili dolje di je Jeep na nas čekal. Na tom putu smo još tri puta morali prekoračiti potok i kod drugog puta sam stala na skliski kamen i pala u vodu. Tak pred kraj sam se još pravo osvježila...dobro da sam imala još druge hlače sa sobom pa sam se mogla presvuči!
    Vratili smo se nazad u Salento i dogovorili smo se za večeru koja je bila plačena od agencije jer još nismo dobili topli obrok. Poslje tuširanja smo se našli kod glavnog trga i skupa smo otišli na večeru.
    もっと詳しく