• Dag 8

    22. tammikuuta, Norja ⋅ ☁️ -14 °C

    Kirkenes, Woensdag, 22 Januari 2025
    Zonsopgang 09:38, Astronomische middag: 11:12, Zonsondergang: 12:46, Duur van de dag: 03:08, Duur van de nacht: 20:52.

    Kirkenes!
    We zijn alweer halverwege! Het is hier vandaag -16 graden 🥶, maar gelukkig zijn we daarop goed voorbereid ⤵️
    Thermosokken….helaas waren die van mij tóch te groot, had ik beter eerst thuis kunnen passen en daarna te heet kunnen wassen🤣, maar goed…twee paar sokken over elkaar helpt ook 👍🏻; thermoshirts, en diverse laagjes over elkaar dragen; goeie muts, sjaal en dubbele fleece handschoenen.
    Ik heb het hier nog niet koud gehad! Wél warm! Zweten als een otter met al die thermolaagjes in een donzen jack 😂

    Tot nu toe is deze reis één groot sprookje! We zien prachtige berglandschappen! Grillig. Op de heenreis zagen we de landschappen ook langzaam veranderen. Begonnen in het groen, met soms een klein beetje sneeuw op de bomen. En naarmate je noordelijker komt, wordt het steeds witter en kouder. En hierboven in het hele hoge noorden is het één grote sneeuwmassa van méters sneeuw! ❄️
    Dat zagen we gisteren maar ál te goed tijdens de busrit van de boot naar de Noordkaap. We varen door de prachtigste plaatjes. Immense fjorden, hoge bergen, de schattigste huisjes in allerlei mooie kleuren! De ene plek nog mooier dan de andere!
    Voor ons is het een sprookje; voor de Noren is het gewoon hun land, hun huis, hun thuis 🍀🇳🇴
    Soms varen we heel rustig; dan varen we in een fjord. Maar ook is er soms enorme deining, dan varen we op een open stuk zee en gaat de boot soms “ van voor, naar achter, van links naar rechts”….
    Zeg, kennen we daar niet een liedje van?? 🎤 🎶
    Als je dan heen en weer van bakboord naar stuurboord loopt, dan lijkt het net alsof je dronken bent, alleen dán zonder maar één druppel gedronken te hebben 🤣
    Als ik tijdens de deining in bed wil stappen, wacht ik eerst tot de boot de goede kant op deint en dan kan ik er zó inrollen! 🤣
    Eenmaal de oogjes gesloten wiegt de deining je vanzelf in slaap.😴

    De zeeziekte is tot nu toe enorm meegevallen. Zelf heb ik er geen last van. John gisteren een klein beetje 🤢; hij heeft daardoor ook het diner een keer laten schieten. Maar ik kreeg van de serveerster voor hem een mandje brood en zoute biscuits (soort Tuc) mee voor hem! Superlief! 🍀

    Om 12:30 zijn we weer aan de terugreis naar Bergen begonnen. Aan thuis denken we nu nog maar even niet, alhoewel ik de teckels écht wel mis nu!! 🥹🐕‍🦺🦮❤️

    Het eten aan boord is werkelijk fantastisch!
    ‘s morgens en ‘s middags een zeer uitgebreid buffet. En met een zeer uitgebreid buffet bedóel ik ook een zeer uitgebreid buffet.
    ‘s Morgens brood, broodjes toast, knäckebröd, eieren (gekookt hard en zacht, gebakken, omelet, roerei), worstjes, witte bonen in tomatensaus (veel Engelsen aan boord 🇬🇧), havermoutpap, yoghurt met diverse cerials, noten, kaas, worst, gerookte zalm of gravad lachs , fruit, sapjes, koffie thee….
    ‘s Middags soep, warme vis, warm vlees, warme aardappelen en groenten, diverse soorten salade en gemengde sla met allerlei toevoegingen en soorten dressings, diverse vormen van dessert.
    ‘s Avonds kunnen we kiezen uit 3 soorten 3-gangen menu’s en wordt het diner uitgeserveerd. En dat is elke keer weer een feestje op je bord 🎊

    Afgelopen week hadden we ‘s avonds een heel luxe buffet omdat er gevierd werd dat de zon zich, na 3 maanden, weer liet zien. Toen was er een overvloed aan schaaldieren en vis (kreeft, krab, mosselen, zalm, kabeljauw, forel, haring…), vlees, salades..enzovoorts.

    Iedereen aan boord doet zó enorm zijn of haar best om het de gasten naar de zin te maken. En dat wordt ook gevoeld en gewaardeerd. Dat mag ook wel eens gezegd.
    Deze reis voelt eigenlijk wel een beetje als een tweede huwelijksreis!
    🤵🏻💍👰🏼‍♀️🥂🍾
    Lue lisää