• Day 12–14

Tyrona

March 16 in Colombia ⋅ ⛅ 26 °C

Výlet do národního parku... Busem do centra Santa Marty za 2.500, pak na Plaza Mercado chytnout bus vyšší třídy... za 9.000... a pak už se jen platí. Za ubytování, za pojištění , za vstup. Cizinci za 73.000, mísťnáci za 33.000.

Vlastně všechno tu je pro turisty min., 2 x tak dražší. Všechno! Jakmile zmerčí, že jste turista a nemáte s sebou Kolumbijce, platíte. Při nákupu v obchodě Kolumbijci hlásí svůj ID. Daňový úřad tak má přehled, kolik utrácíte a automaticky to zahrnuje do daňového přiznání. Jakmile to nenahlásíte, máte jiné ceny. Takže jako turista bez ID...

Prohlídka zda nemáme drogy či drony.... no kdyby člověk chtěl, propašuje cokoli... a pak opět minibusem pro trpaslíky na začátek trecku. Je vlhko a vedro, člověk se za chvíli potí kdyby na něj chrstli džberem vodu. Jediná zvířata po cestě byly opice, ještěrky a obří švábi.

Cestou míjíme kokosové palmy a indiány prodávající čerstvé kokosy... ořech otevřou, po vypití rozseknou... a tak dobrý kokos jsem ještě nejedl.

Po hodině jsme na první koupací pláži, docela osvěžující...ale pak zase to martyrium s Nopices (mýdlový repelent a krémem na opalování... za dalších 45 min jsme v San juan playa. Pláže jsou malé, písčité, vlny obří, nálada jak v hippi době. Tady člověk skoro nic nepotřebuje..

Ceny skoro západní. Oběd za 50.000..cca 300 Kč. Jugo fresco za 9.000..cca 54 Kč.

Spíme v Cabaňa arriba č.1...nejvyšší mirador... s vlastní terasou nad mořem.... Krásné. Zůstáváme jednu noc a druhý den se vracíme stejnou cestou do Santa Marty.