Stromboli - vulcano teraphy

July 5, 2016 in Italy ⋅ 🌙 25 °C

A hajos kirandulas utolso celallomasa es egyben fenypontja a Stromboli volt. Ez Europa jelenleg egyetlen a mai napig aktivan mukodo vulkanja. Annyira kiszamithatoan mukodik hogy turakat es kirandulasokat szerveznek ide az esti lavakilovellesek megtekintesere. Mar amikot kozelitettuk lehetetz latni, hogy fust szall a kraterbol ami egyre erosebben kezdett gomolyogni a delutan folyaman. A Strombolin haromszaz kornyeki allando lakos van, ugyhogy Sanyi meg is kerdezte, hogy az Allianz biztosit-e lakasokat mukodo vulkanon 😃😂. Itt volt 3 ora szabadido, amit mi strandolassal es Dr. Sandor altal kifejlesztett vulcano teraphy-val toltottunk, annyit nevettem neki. Napoztunk es egyszer csak elkezdett ram es magara vulkanikus kavicsokat pakolni, hogy ezek gyogyitanak. Koldokbe, szemre, hatra es fej ala is ment a kavicsbol, mindegyik mas-mas meretu, gondosan valogatva. A szemekre valo ko eseten 1 ora 1 dioptria javulast eredmenyez uh meg 2,5-3 ora es elfelejthetem a kontaktlencset. El is hoztuk a koveket, hogy folytatni lehessen a vulcano teraphyt otthon. 😊 majd a strandolas utan ujabb embereket szedett fel a hajo, akik persze mar megint kol elfoglaltak a tetot, nem is ertem hol talalta ezeket, de szerencsere lent jo helyunk lett ahonnan latni lehetett a Strombolit rendesen. Atmentunk a sziget masik oldalara ahonnan a krater is nyitottabb volt, illetve alatta volt egy mindentol mentes resze ahol a lava folyhat le egy-egy nagyobb kitores utan, a nyomokat is latni lehetett. Itt vartunk mar megjelentek feny pontok a hatalmas fustfelhoben ami egyre eroteljesebb volt. Mi mar azt hittuk, hogy azok is kisebb kilovellesek es a fusttol nem latni jobban plusz a hajonk is mintha elindult volna a visszafele tarto iranyba es mondtam Sanyinak, hogy legalabb ezt is lattuk, erre hirtelen nagy lavakitores ahogy a komyvben meg van irva, nagyon szep volt a sotetben a vorosen izzo lava.Read more