• Day 7–9

Ella

February 10 in Sri Lanka ⋅ ⛅ 23 °C

U Elli smo se malo vratili zapadnije, puno je turista pa je sve nekako urbanije, kolko može biti…tu sam napokon uspjela kupiti džepne papirnate maramice koje sam tražila otkad smo sletjeli na Šri Lanku, i da…Pedigree da imamo za dati pokojem gladnom peseku kojih je stvarno jako puno. Čini se da ih je u centru Elle baš najviše na jednom mjestu. U trgovinama su poznati brendovi pa sam i za bolno grlo uspjela dobit strepsils, po tri put manjoj cijeni nego kod nas. Kako je sve prilagođeno turistima tako i hrana nije baš ljuta…a taman kad smo se naviknuli pa nam je malo falilo da peče dok jedemo.
    Ella je baš živo turističko mjesto, restoran do restorana u centru, a centar je jedna ulica.
    Imali smo smještaj 10 min izvan grada, na uzbrdici s najljepšim pogledom, direktno na slap i prekrasno zelenilo. Toliko je bilo lijepo da te ne smeta ni vlak koji prolazi direkt ispod kuće tako da nema spavanja nakon 7 kada prolazi prvi. I uživali smo dva dana, taman za malo odmora nakon napornih izleta.
    Glavna atrakcija Elle je osim vlaka s kojim stigneš do nje Nine arches bridge…most bez ikakve metalne konstrukcije na kojem svi čekaju u točno određeni sat da prođe vlak…kad pomislim da sam bila jedna od hrpe njih koja se gurala da slikam dok prolazi smiješno mi je, ali prizor je skroz fora pa se priključiš.
    Iz Elle se pruža i prekrasan pogled na Little Adams Peak, planinu za koju se vjeruje da je Adam prvi put stupio nakon što je napustio raj.

Ja Ella je res čisto posebno mesto, precej bolj turistično kot karkoli do zdaj ampak je čisto pasalo. Čisto je pasalo, da je bil en kup hipsterskih lokalov pa restavracij in spajev itn. Jaz sem šel prvič na potovanju na masažo, pa v lokal Barista na macchiato. Take domače fore.
    Verjetno je bilo tudi toliko super, ker sva imela apartma res na odmaknjenem, magičnem mestu, 10 minut iz centra, kjer si iz wc-ja gledal krasen slap. No, tudi iz terase se ga je lepo videlo, ni bilo rezervirano samo za kakanje :)

Po celem tednu je bilo to prvič, da sva spala 2 noči v isti postelji kar sva izkoristila za malo več počivanja in uživanja.

Tako da Ella top, edino apartma mora biti vsaj malo ven iz mesta, ker če ne bi se nama pa od vsega kaosa verjetno zmešalo. Ker to pa je Ella, turistični, prometni kaos, kjer zvečer ni malo miru. Top, če si prišel žurat, slabo če se hočeš naspat... :)