Disney Museum 100 Jahre

May 19, 2023 in Germany ⋅ ☁️ 13 °C

След като проверихме конкуренцията се отправихме към Музея на Дисни за 100те години Walt Disney 🎉🎊
    Лелее, всички тези картини са оригинални рисунки и скици на всички анимационни герои. До всяка скица имаше надпис кой я е правил, кога и с какви материални. Най-много бях впечатлена от Звяра от “Красавицата и Звяра”, той е правен изцяло с въглен. Също така скиците на Снежанка… това са оригиналните скици, които са снимани във филма, който всички сме гледали! Пепеляшка също толкова хубави скици имаше… и беше изложена кристалната ѝ пантофка… любимото на Ночко беше сцената от филма с Мечо Пух. Направихме си и снимки с оригиналната играчка, която е използвана при заснемането на филма “Кристофър Робин”. Оригинални дигитални рисунки от Рапунцел 🥰💜, поне 10тина анимирани плакати, около. 30 глинени и гипсови статуи на различни герои и злодеи. На Джафар беше наай-хубава и най-убедителна 😄🐍 имаше оригинални скици и на Круела Девѝл от “101 Далматинци”, толкова реални… Ариел беше много красива 🥰 имаше книга на Спящата красива, която можеше наживо да се разгръща и в същото време се прожектираше на екрана отсреща.
    Нямаше как да не се снимаме и до Гуфи и да си купим нещо от магазина на Дисни… аз си взех една чанта, а Ночко метална фигурка на Мики Маус🐭