München 🤍

May 2023
Използвахме ваканциите от практиките ни, за да обиколим малко района и да видим един от най-красивите градовее🥰 Read more
  • 0kilometers

BMW Museum

May 19, 2023 in Germany ⋅ ⛅ 23 °C

След като хапнахме бутерки и картофи с пълнеж от млечна салата, се отправихме към музея на БМВ. Заключихме раници и якета и влязохме. Музеят беше много интересен, вървеше от горе надолу, но за разлика от музея на Мерцедес, беше супер малък и тесен. Беше пренаситен повече със снимки и модели на коли, а не с текстове за четене. Много готино бях изложили развитието на моторите, бяха в една стъклена витринта като най-горе бяха първите модели и колкото повече слизаш надолу, толкова по-нови ставаха. Също моделите на колите бяха окачени във въздуха и висяха, оформяйки триизмерен кръг, много готино представено. Най-много ни впечатли тяхната футуристична кола. Но колкото и да си кривим душата, на Мерцедес модела ни харесва най-много хихихи🤩👀 снимахме се все пак и на нея.
    Един час ни стигна да обиколим и разгледаме всичко. Отсреща имаше Showroom и там се снимахме на моторите. Имаше опашка, за да се снимаш, най-вече от малки деца, и почакахме малко, но трябваше да сме бързи, защото ако не се втурнеш навреме, те изпреварваха… нямаше място за тактично изчакване…

Disney Museum 100 Jahre

May 19, 2023 in Germany ⋅ ☁️ 13 °C

След като проверихме конкуренцията се отправихме към Музея на Дисни за 100те години Walt Disney 🎉🎊
    Лелее, всички тези картини са оригинални рисунки и скици на всички анимационни герои. До всяка скица имаше надпис кой я е правил, кога и с какви материални. Най-много бях впечатлена от Звяра от “Красавицата и Звяра”, той е правен изцяло с въглен. Също така скиците на Снежанка… това са оригиналните скици, които са снимани във филма, който всички сме гледали! Пепеляшка също толкова хубави скици имаше… и беше изложена кристалната ѝ пантофка… любимото на Ночко беше сцената от филма с Мечо Пух. Направихме си и снимки с оригиналната играчка, която е използвана при заснемането на филма “Кристофър Робин”. Оригинални дигитални рисунки от Рапунцел 🥰💜, поне 10тина анимирани плакати, около. 30 глинени и гипсови статуи на различни герои и злодеи. На Джафар беше наай-хубава и най-убедителна 😄🐍 имаше оригинални скици и на Круела Девѝл от “101 Далматинци”, толкова реални… Ариел беше много красива 🥰 имаше книга на Спящата красива, която можеше наживо да се разгръща и в същото време се прожектираше на екрана отсреща.
    Нямаше как да не се снимаме и до Гуфи и да си купим нещо от магазина на Дисни… аз си взех една чанта, а Ночко метална фигурка на Мики Маус🐭

Das Deutsche Museum and Marienplatz

May 20, 2023 in Germany ⋅ ☁️ 22 °C

Сутринта в събота посетихме Das Deutsche Museum - Музей на науката. Беше изключително интересен, вътре имаше изложени експонати на всякакви теми - химия, биология, стопанство, визуални изкуства и измами, възобновяеми източници на енергия, самолети, двигатели, история на фотоапаратите, отражения, мехатроника, медицина, типография и линолеум, космос и ракети, роботи и мостове. Може и да изпускам нещо… пишеше в интернет, че може да се разгледа за 2 часа… 2 часа, ама ако го пробягаш. Ние бяхме 4 часа вътре и даже бързахме. На всяко нещо можеше да седнеш и да го разгледаш в детайл. Имаше много хора и на някои места беше трудно да се вредим. Накрая имаше изложение с физици. Ночко там намери един щанд и меря скоростта на светлината чрез вълни.
    След като се образoвахме всестранно, хапнахме бутерките и картофите с млечна салата, които си носихме на една пейка и се отправихме към центъра.
    Там беше и Das Spielzeugmuseum, който показваше историята на играчките. Намираше се в една кула с въртеливи стълби и се състоеше от 5 етажа, от които само 3 работеха. И там беше интересно, имаше първите праисторически играчки, едни каменни човечета и след това как са се появили фигурките, после куклите, после бебетата кукли и плюшените играчки. Ако трябва да бъдем честни, бяха малко creepy… Бяха изложени и първите Барби кукли и не бяха хич зле, пак бяха на различни теми, Барби на тенис, Барби монтьор, Барби медицинска сестра и т.н.
    Останалото време се разходихме в центъра и хапнахме сладолед и палачинка.
    След това се запътихме към гарата, за да си хванем автобуса и помолихме едно момиче да ни снима ☺️
    Тадаааа!!