Galle

February 19, 2016 in Sri Lanka ⋅ 🌙 6 °C

Ma megtortent az, ami azt hittem soha nem fog: bekentem magam 50 faktoros kremmel! Amikor sut a nap, az nagyon durva. Amugy a parat eleg gyorsan megszoktam, de lehet nekem is kellett volna szoliznom utazas elott... mindenesetre ma bementunk a reggeli furdozes utan Galle-ba, aminek tobb oka is volt: Andras fule bedugult es orvost kellett keresni. A tegnapi tukk-tukkos bacsira raakadtunk, aki orommel elfuvarozott ismet minket. A magankorhazban gyorsan es szakszeruen ellattak minket, 3000 Huf - ba kerult a fulmosas. Aztan elmentunk az allomasra, hogy megvegyuk Ella- Kandy jegyunket, de vegul nem tettuk, mert a penztaros szerint tele vannak a vonatok 22-en. Ez nagyon meglepo lenne, foleg, mivel utolag kiderult nem is lehet mas allomason jegyet venni, csak ott, ahonnan indulsz. Ezek utan az Unesco vilagorokseg reszekent nyilvantartott Galle Fort-ba vettuk az iranyt. Hangulatos kis epuletek, regi autok, kicsit talan emlekeztetett SanCristobalra. Ez delutan haromkor volt, es a hoseg kezdett nehezen elviselhetove valni, igy aztan hazaindtunk, hogy az este beallta elott meg lehutsuk magunkat a nagy zold vizben. Dani kicsit nehezen viselte a napot, kevesebbet aludt a szokasosnal, igy felmerult, hogy lemondom az estere hivott dadust. De vegul nem tettem, kar is lett volna... Egy rendkivul kedves es szeretetteljes kisugarzasu holgy jott vigyazni KisBucira, amig mi apaval es az ujdonsult magyar ismerosokkel egy kicsit lazultunk a parton. Egy pillanat alatt letrejott a kemia Dani es a kisholgy kozott, aki lathatoan nagyon gyakorlottan ert hozza. Kiderult, o is anyuka, nemsokara iskolaba megy a fia, meselte buszken a fiatal lany. Aztan addig kerdezoskodtem - jo szokasomhoz hivem -, amig ki nem deritettem, hogy valojaban elvalt, mert a ferje megcsalta amikor a 9. honapban volt, hogy a gyermeket a megozvegyult edesanyja neveli akinek o rendszeresen hazakuldi fizeteset, es o valojaban nagyjabol csak ket havonta tudja latni a fiat. Nem panaszkodott, csak meselt: elmondta, hogy a munkaban boldog es hogy mennyire orul, hogy ilyen jo allasa van(masszor), hogy sokat medital, amibol energiat tud meriteni, es hogy " i have big dreams for my son"... Csak ott ultem, figyeltem, anyakent megdobbenten... legszivesebben elsirtam volna elotte magam. Nehez szivvel, de magukra hagytam oket Danival, akinek fel sem tunt tavozasom... igy tudtam, hogy minden rendben van. Az este tovabbi resze felettebb jol sikeredett, jottek meg tobben magyarok, es persze megbeszeltuk, hogy kulfoldon inkabb keruljuk egymast, de megis milyen jo most igy osszetalalkozni. Nem tudom, hogy a pentek este kellett-e hozza, de ugy dontottunk, hogy maradunk meg itt ket napot es az eredetileg 4 naposra tervezett kirandulasbol csinalunk egy napot. Daninak is jobb lesz igy, aki mostanra teljesen megszokta es megszerette ezt a meses kornyezetet. Szo se rola, nem volt nehez.Read more