Ērgļa ligzda

September 18, 2018 in Germany ⋅ 19 °C

- Šodien visiem izņemot Mārtiņu manāms sagurums no vakardienas gājiena, bet tas nemazina šodienas ātrumu. Braucam uz Ērgļa ligzdu.
    - Jābrauc pavisam netālu. Kādas 15min un esam klāt. Kalna lejā tiek atstāts busiņš. Augšā jābrauc ar sabiedrisko vai jāiet kājām. Mēs vismaz augšā ejam, lejā - pēc apstākļiem. Gājiens uz augšu ir relatīvi viegls. Vismaz konstanti labs grants/asfalta segums ir līdz pat augšai. Bet no iešanas tāpat visiem slapjas muguras paliekušas. Jāiet aptuveni 2h. Jebkurā gadījumā, salīdzinājumā ar vakardienu šis ir "easy peasy".
    - Laiks arī šodien izcils. Ir daži mākoņi, bet tikai tik daudz, lai bildēs nedaudz vairāk krāsas toņi. Kad tiekam līdz augšējai stacijai nolemjam, ka lejā brauksim, kam arī uzreiz pie ieejas jānopērk biļete. Divatā ieeja ligzdā un buss lejā 23.4eur.
    - Lai tiktu uz liftu, kas uzved augšā jāiet caur tuneli, kurā diezgan vēss, vismaz esot šortos un t-kreklā.
    - Augšā paveras maksimāli pilna Bavārijas Alpu panorāma. Redzamas tuvas un tālas, sniegotas un klinšainas virsotnes. Laiks šāda objekta apmeklējumam nevar būt labāks. Kad vecāki šeit bija vairākus gadus atpakaļ, tad viņiem bija totāla migla un tālāk par degungalu neesot redzēts.
    - Lai ilgāk uzsūktu šos skatus apēdīsim desertu/cafe virsotnes kafejnīcā. Vietu gan nav nemaz tik viegli atrast, bet pēc 15min mums tas izdodas. Es paņēmu standarta vācu bockwurst un alu. Kombinācija, ar kuru nekad Vācijā nevar kļūdīties. Madara pieturas pie cafe un kaut kādas kūciņas.
    - Melnie lidojošie draudziņi ielenkuši kafejnīcu un izklaidē viesus.