Satélite
Exibir no mapa
  • Dia 11

Neunšvānšteinas pils

25 de setembro de 2018, Alemanha ⋅ 7 °C

- Uz pili izbraucam samērā agri, jo internetā izlasīju, ka tur ātri saskrien daudz cilvēku un var palikt bez biļetēm. Turklāt mums ceļā vēl jāpavada kādas 45min. Pils parkinga "menidžeris" interesants tipiņš - itālis. Redzot, ka mums LV numurs uz mašīnas saka, kur jābrauc: "sto metro i na pravo". Ne gluži latviski, bet viss skaidrs.
    - Ejam pa taisno uz kasi. 13eur no cilvēka par 45min tūri pa pili. Līdz tūres sākumam vēl nedaudz vairāk par stundu. Līdz pilij mērojams ceļš ar kājām aptuveni 40min.
    - Viss notiek ar sekundes precizitāti un tieši 11:40 kā uz biļetes ejam iekšā. Visur stingri teikts, ka iekšā kategoriski aizliegts fotogrāfēt. Bet godīgi sakot ilgāka ekskursija varbūt arī sāktu apnikt. Izskatījās, ka mūsu gidei sen jau viss apnicis. Nekāds entuziasms no viņas katrā ziņā nestaroja. 100 cilvēki nogalināti vai siena nokrāsota rozā krāsā? Visam viena emocija.
    -Es biju ļoti pārsteigts par to cik pils patiesībā ir nepabeigta. Principā pilnīgi pabeigtas ir tikai atsevišķas telpas. Pat visi plānotie torņi nav uzcelti, kur nu visi iekšdarbi. Bet ar visu to būve pati par sevi ir iespaidīga un skats no Marienbrücke uz pili pasakains.
    Leia mais