Angelus Hut/Sabine Hut

April 23, 2015 in New Zealand ⋅ ☀️ 11 °C

Puvodni plan - prespat na Angelusu a 2. den to pohodovou prochazkou vzit zpet k autu - doznal po vcerejsi "vinne" diskuzi nad topografickou mapou znacnych zmen. A tak jsme po nezbytnem nabrani sil u jezera Angelus zvedli kotvy a slapali dal. Nejdriv pod Mt. Cedrick (m) a pak po jeho hrebeni (o famoznich vyhledech za idealniho pocasi netreba hovorit, z fotek zrejme ;-)). Tam jsme Hedus zalepili naplasti rozpadajici se botky, provizorne zafixovali trhajici se popruhy batuzku a zacali sestupovat desne prudkou busi k jezeru Rotoroa.
    Kdo tady na mokrych korenech a blate nesklouzl a nepolibil zeminu, jako by nebyl. Po skoro 2 hodinach a 1000 (!!!) vyskovych metrech niz jsme se svaly upejicimi bolesti (moje nohy jeste ani omylem nezapomnely na Tapi a tento vylet mi asi dlouho neodpusti) konecne stanuli u zachodku Sabine Hutu, kde dnes budeme spat (na te chate, ne na zachodcich :-)). A tam Hedvika zjistila, ze pri nekterem z padu ztratila kalhoty, co mela pripevnene na batohu. A ze v jejich kapse mela mobil :-(. Tak si pry da zitra cvicne svazek jeste jednou - snad ji je mezitim nejaky possum neodtahne do sveho hnizda.
    Denni bilance: 19 km, 8 hod.