Mostra sulla mappa
  • Giorno 194

West Sabine Hut/Blue Lake

24 aprile 2015, Nuova Zelanda ⋅ ☀️ 11 °C

Z West Sabine k Modremu jezeru vede nadherna cesta kolem kristalove ciste reky, ktera z neho vyteka. 6 km s prevysenim asi 500 m (z 670 do 1170) jsme zvladli za slabe 2,5 hod. (cilova "rovinka" nam dala docela slusne zabrat :-(), ale o trictvrte na 4 uz jsme slunicko v udoli sevrenem 2tisicovymi hrebeny stejne nestihli :-(.
    Protoze Blue Lake, udajne jezero s nejcistsi vodou na svete, bylo cilem naseho vyletu, oslavili jsme prichod k nemu stylove - vychlazenym pivkem. No a jelikoz jsme blazni a nikdy nemame dost, vybehli (bez te krosny na zadech ma clovek pocit, jako by snad lital!) jsme si jeste dalsich 160 vyskovych k famoznimu jezeru Constance.
    A pak jsme pod Blue Lakem, na kterem si zrovna jako by se nechumelilo spokojene plavalo hned 5 vzacnych novozelandskych modrych kachen (blue duck neboli whio), nasli mistecko, kde se Mira vykoupal a kde jsem ja do ledove vody hrdinne strcila nohy, co mi jeste ted (o 4 hodiny pozdeji) rozmrzaji.
    No a to by tak z dnesniho challenging dne - v delce 22,5 km (+ Constance cca 2?) a 9 hod. - bylo asi vse. Staci, ne ;-)?
    Leggi altro