South Coast Track: South Cape Rivulet

October 13, 2015 in Australia ⋅ 🌙 10 °C

South Coast National Park je nejjiznejsim NP Tasmanie a nejjiznejsim mistem Australie. Cely South Coast Track je dlouhy 84 km a lidi ho chodi 6-9 dni, na konci (nebo na zacatku) musi vzit letadlo, co je dopravi z dzungle do civilizace. Na to ja nemam cas ani penize, takze jsem se rozhodla udelat 2denni vzorek tohoto treku, o kterem se rika, ze je zatracene tezky a blativy.
    Uz poslednich 20 (ze 120 na jih od Hobartu) km je docela zazitek. Pani z pujcovny aut by ze me a der v nezpevnene silnici radost nemela. V Cockle Creek jsem nechala vozitko, nahodila batoh a prvni 2 hodiny (ktere velmi pohodlne a v podstate po rovine krosuji "poloostrov", aby dovedly trek na pobrezi) si piskala. Nadherne vyhledy na sire more, azuto, trochu vetrno a prvni "kros" plaze.
    A pak uz to zacalo byt trochu zajimavejsi a o dalsi 1,5 hod. (a po celkovych 11,4 km) a stridave chuzi po bilem pisku a rozbahnenou zarostlou dzungli pozdeji jsem prekrocila Rivulet a vrhla se do toho praveho pralesa. Rikaji, ze na Granite Bay to ma byt "jen" 9 km, ale 6-7 hod. Neverila jsrm, ale ted uz verim. Pochod vnitrozemim, dzungli, nahoru a dalu, pres koreny a kameny, zarostly trek a hlavne hluboke bahno (ano, ano trek je blativy) trva vecnost. Chtela jsem jit tak dlouho, jak to pujde, ale po ceste nebyl zadny pramen a bez vody neni zivota. O pul 4 jsem zkontrolovala svoji pozici, zjistila, ze jsem zatracene daleko od Granite Bay, a otocila to. A po 5. jsem uspesne zakotvila na Rivulet, postavila stan, rozdelala ohen a ted tu pozoruju parecek klokanku wallaby (nebo oni pozoruji me :-(?), co se me vubec neboji ;-).