Waipara Valley

November 20, 2015 in New Zealand ⋅ ☀️ 14 °C

Rano jsme zahajili, jak se slusi a patri. Sklenkou vina. Teda nekolika sklenkami. Mnoha ruznych vin. Waipara Valley severne od Christchurche patri mezi zname vinarske oblasti NZ. Pestuji tu hlavne ryzlink a pinot noir.
    V Pegasus Bay winery, vinarstvi vlastnenem rodinou Donaldsonu, jsme se museli pul hodiny potulovat po (nastesti moc hezke) zahrade kolem budovy, co vypadala jako hrad. Byli jsme tu moc brzo. V 10 otevreli a zacali jsme kostovat. Pani sommelierka moc sdilna nebyla, vina nic zvlastniho.
    Naladu jsme si zvedli ve Waipara Hills. Sommelier Dennis byl super, vedel, co dela, povidal o historii vinarstvi na NZ, popsal nam, co kostujeme, doporucoval. Super. Robert jakozto absolutni nevinar (dukazem budiz jeho vseobecna nechut k cervenym vinum a zaliba ve sladkosladkych bilych - no fuj!) si dokonce koupil lahev. Me od koupe me butylky sucheho ryzlinku odradilo jen to, ze jsme na pude velkeho anonymniho vinarstvi vlastneneho australskou spolecnosti :-(.
    Dalsi 2 vinarstvi - Torlesse a Bishops - jsme nasli zavrena a v Terrace na nas vlastnik (syn Pete) ani jeho vina taky dojem neudelali.
    No a tak jsem se vratila do Waipara Hills pro svuj ryzlink.