Hanoi

February 9, 2016 in Vietnam ⋅ 🌙 18 °C

O pul 11 prijel Jurek se skupinkou z letiste. Mlady par z Kyjova, pani ve strednich letech z Prahy a 2 postarsi Slovaci. Sli jsme na prvni pho ga, vietnamskou kureci polivku. A pak na prohlidku Stare ctvrti. S uzouckymi ulickami a obchudky a restauracemi v pruchodech na kazdem rohu. A komunistickymi vlajkami a vanocnimi dekoracemi. 8. unora tu zacal novy rok, svatek Tet.
    Veznice Hoa Lo od roku 1897 slouzila Francouzum. Po jejich odchodu ve 40. letech ji pouzivali Vietnamci a za vietnamske valky tu veznili zajate Ameticany. Ted je tu muzeum. Anglicky mluvici pruvodce nas tu asi hodinu provadel a bylo to celkem super. Skupinka se pak sla vzpamatovat z jet lagu na hostel a ja jsem pokracovala. K Chramu literatury, centru vzdelanosti. A pak k Ho Chi Minovu muzeu a mauzoleu, kde bylo desne lidi.
    Ve Water Puppet divadle v centru bylo vecer loutkove predstaveni. Ucastnici zajezdu nemeli zajem. Ja jsem kulturni guru, a tak jsem samozrejme musela. A bylo to super. Drevene figurky na dlouhych tycich, ovladane pod vodou, k tomu typicka vietnamska hudba a pribehy typu sazeni ryze, tanec mytickych zvirat. Fakt dobre :-).