Спутник
Показать на карте
  • День 1

Titkos küldetés

22 апреля, Венгрия ⋅ ☁️ 8 °C

...az úúúgy volt, hogy agyaltunk, hogy mit is adjunk anyunak szülinapjára, ami emlékezetes, és amit nagyon szeret(ne). Megállapítottam (szerényen), hogy mi lennénk a legszebb ajándék 😊 , ezért töltsünk vele egy napot közösen. A nagy családi partyknál mindig ezren vagyunk, most lehetnénk kicsit 5ösben.
    Zita bedobta, hogy Péliföldszentkeresztre mindig is el szeretett volna menni, hát legyen az! Nem volt egyszerű az időpontot egyeztetni, pláne, hogy nekem már nem volt sok hátra Norvégia miatt; de mindenképpen tavasszal szerettünk volna, hogy jó idő legyen! A sors fintora, hogy márciusban csodás idő volt, április elején pedig béna, hideg. Reggel esett is, szóval kicsit szkeptikusan indultunk neki.
    Anyut kicsaltuk Zitához, a többiekkel nálam volt a gyülekező. Azt mondtam neki, hogy én elugrom érte, és elmegyünk sétálni.
    Annyira cuki volt, jól meglepődött, mikor meglátta a többieket, hogy ők mit keresnek ott! 😆

Anita bevállata a vezetést, így behuppantunk a kis Priusba és el is indult a legvidámabb barakk! 😉

Péliföldszentkereszten egy picit megszeppentünk, mikor megérkeztünk, hogy akkor a kirándulás előtt mit is nézzünk; erre a zarándokházból egy hölgy ingyen és bérmentve vagy egy órás idegenvezetést tartott nekünk. Nagyon-nagyon kedves és informatív volt, nem győztük megköszönni. (Amúgy a szaléziak tartják fenn a zarándokhelyet; és vigyáznak a szent ereklyére (Krisztus keresztjéből egy darabka). Fontos búcsújáró hely, állítólag sok csodás gyógyulás is történt itt az évtizedek alatt.