Öcsike esküvő

A short but fine adventure by Zsupán Read more
  • 895kilometers

Go

August 4, 2017 in Hungary ⋅ ☀️ 34 °C

Öcsike (Viktor - mondjuk úgy - uncsitesója) úgy döntött, megnősül, így meghívást kaptunk a nem túl közeli Wiesensteigbe, a Stuttgart közeli kisvárosba.
    Én kicsit paráztam a 8-10 óra kocsikázástól, mert még elég élénken élt bennem a pár nappal azelőtti szlovén út, de hát mit volt mit tenni! 🤗

Volt néhány kalamajka; ruha-ügy, cipő, ki jön, ki nem, végül 4-esben (Laci sajnos nem jött) útra keltünk a tervezett 6.00 helyett valamikor 8.00 után! 😁

Első út HÁT PERSZE, hogy egy Mekibe vezetett, ahonnan némi tápérték begyűjtése után hamar tovább is indultunk.

Jó hosszú volt az út, és mindenki hozta a formáját; Ica folyamatosan követte az általa előzetesen kinyomtatott útvonaltervet és mindig matatott valamit. Márti folyton pisilni akart (egyszer akkor közölte e szándékát, mikor épp elmentünk egy Rosenberger mellett 😖), én állandóan ettem 😁 Viktor pedig veszekedett a többi autóssal, hogy miért nem mennek. Alig várta, hogy elérjük a német határt, és nyomhassa neki...

18.00 körül érkeztünk meg a városkába, ami épp olyan, mint elképzeltem; egy völgyben fekszik és egy kis patak szeli át. Mindenhol régi házak, sok fa, muskátli; a város szélén erdő.

Kis kavarodás volt a szobákkal, majd vacsiztunk. Én kicsit mellényúltam; sikerült egy hiper diétás ételt választanom; rántott hús hagymás-sajtos nokedlivel! 😮 Érdekes egy bélésük van ezeknek...
    Mártival egy rövid séta keretében felfedeztük a környéket, Viktor sörözött egyet Jocókáékkal, majd eltettük magunkat.

Készülődés

August 5, 2017 in Germany ⋅ ⛅ 21 °C

A hotel mellett egy csodaszép templom van, csodaszép toronnyal és (biztos) csodaszép harangokkal. De hogy miért kell éjjel is minden negyedórában szólniuk, azt nem sikerült megfejtenünk. Ennek örömére mindenkinek kicsit nehezebben indult a nap a kelleténél 😐

Reggeliztünk, majd egy parányi egészségügyi séta után nekiláttunk embert faragni magunkból.

Esküvő

August 5, 2017 in Germany ⋅ ⛅ 24 °C

Puccba vágtuk hát magunkat, és indultunk az esküvőre a szomszéd faluba.
    A ceremónia szép volt, de sokat nem értettünk belőle! 😄
    Templomból kijövet az ifjú pár barátai, focistársai, táncos kollégái, "farsangolós haverjai" stb. álltak kaput a násznépnek feltartott, kardvirágokkal, botokkal, hálóval (jópofa volt).
    Egy kis fogadás következett (pezsgő, zene, lufieregetés) majd vissza Wiesensteigbe.

Lakodalom

August 5, 2017 in Germany ⋅ ⛅ 21 °C

A vacsora és a buli a szálláshoz közeli (300m) Schlossban 😉 volt, így szerencsére nem kellett messzire menni.
    Gyönyörű volt a díszítés; rengeteg virággal, gyertyával s jópofa ötletekkel. A mosdókba túlélő csomagokat állítottak össze (hajlakk, gumi, fésű, harisnya stb. a csajoknak; dezodor, hajzselé, fogkefe stb. a srácoknak), flipflop papucsokat osztogattak a táncparketten a megfáradt női lábakra, és persze volt a már-már kötelező fotóbox is.
    Nagyon fincsi sváb ételeket szolgáltak fel, de torta nem volt 😕 csak parfé. Ami amúgy jól esett a melegben (mert a zaj miatt folyamatosan csukdosták be az ablakokat ...), csak hát nem tudtam "szakmázni"! 😅

A vacsi után volt pár játék, amiből nem értettünk túl sokat, fordítás meg hol volt, hol nem volt... Én leginkább a flashmobot vártam, de szerencsétlenségmre épp akkor kísértük haza Icát... 😣 Pedig Viktorral mennyit próbáltuk otthon az "Ágen-bogen"-t, amit Svenni húgától tanultunk youtube-on kersztül... Jó mérges voltam. Később a hajnali buliban volt egy ismétlés, így valamelyest helyreállt a lelki békém. 😊

Viktor persze hozta a formáját, egész este barizott valakivel. Ernőke kisfiával, Bálinttal kezdte(mondjuk vele én is buborékfújoztam egy kicsit! 😉), majd a dán Rasmus, az olasz Renato, a német Timothy Olyphant hasonlat, a szemüveges nagydarab török, egy kis török, a fiatal német párocska, a magyar potyázó kamionos stb. stb. 😃😄😅😆😁 - plusz akikről nem tudok! 😆

Azért én is aktív voltam magamhoz képest; meg is állapítottuk, hogy milyen jó kis banda gyűlt most össze nagy Izsák családból, és Lacin&Éván kívül nem is hiányzott senki! 😉
    Öcsivel még asztalszámot is "lopattam" magamnak! :)

Mártival is jót partyztunk; igaz korábban haza akartunk menni, de végül beszippantott minket a deutsche techno music... no meg engem az az utolsó dög erős cainpirinha 😂
    Viktort is nagy nehezen sikerült összeszedni Öcsikétől, így hajnali 5 után pikk-pakk ágyban is voltunk.

Túl hosszú út...

August 6, 2017 in Austria ⋅ 🌧 14 °C

Elég elmeroggyantak ezek a németek; reggel olyan ordenáré harangozás volt, hogy még a holtak is kiugrottak volna a sírjukból... így sikerült kerek 3 órát aludnunk...
    De valaki ennél is kevesebbel beérte; Öcsike le sem feküdt, és a bulit is folytatta: egészen búcsúzásig (kb.11.00) egy korsó sörrel és parázsló cigivel vidámította az ébredező vendégsereget. Végülis ő az (egyik) ünnepelt! 😄😅😆

Indulásor megálltunk fotózni a kanyarban, és megállapítottuk ismét, hogy milyen helyes városka ez. Mindazonáltal nem vagyok hasraesve a "NÉMETEK"-től... A hotel pl. elég lepukkant volt, és a kaja sem egetrengető, viszont qva drága! Ja és még kedvesek sem voltak. Mintha ők tették volna szívességet, hogy ott alhattunk. 😐
    De maga a város szép és hangulatos.

Irtó nagy volt a dugó a pályán, és végig szakadt az eső, ráadásul Márti vezetett, így a 3,5 órás utat több mint 6 óra alatt tettük meg, így negyed 7 után érkeztünk meg Salzburgba 😓 (városszéli Ibis hotelbe, ahol Csabaitomiékkal is voltunk)
    Nagyon szenvedtünk...

Az eredeti elgondolás az volt, hogy útba ejtünk egy kis városnézést, ha már erre járunk; és így legalább nem kell 10 órát egyben vezetnie Viktornak a buli után... Hát erre a napra annyi lett a dolognak, mert már nem volt erőnk bemenni a városba.

Levánszorogtunk a mekibe, amiben már működött a kiosk-os megoldás, így eljátszadoztunk kicsit, egyedi szendvicsek összeállításával! 😁 Vajon otthon mikor lesz ilyen? 🤔