• Day trip⛰️☀️🦅

    31. december 2025, Colombia ⋅ ☀️ 25 °C

    Prvi dan v San Gilu ustanem zgodaj, četudi sem grozno slabo spala. Skoraj si že premislim in vzamem ‘lazy day’ pa me premami sonce, ki kuka skozi okno in me vabi ven☀️.
    Po kavici se okrog pol osmih z Judith iz hostla, ki se je odločila last minute pridružit na moj izlet, odpraviva do male avtobusne postaje v San Gilu (pravijo mu Terminalito, a ni kjut😝) kjer za cca 2€/osebo kupiva karte do mesteca Barichara🏘️.
    Vožnja traja slabo uro in tja prispeva ko je sonce že precej močno. Jaz sem po eni minuti zaljubljena v tole vasico😍.
    Kako uspe Kolumbiji naredit copy-paste istega mesta, istega designa, prav na vseh koncih, pa kljub vsemu ima prav vsak svoj unique energy✨.
    Mesto križajo cobble-stoned potke, ki se dvigujejo na klanček. Hiške, eno ali dvo nadstropne, v lepi beli in okrancljane z barvitimi detajlo😍.
    Seveda opečnata cerkev v sredini in pred njo zeleni park s klopicami🌳⛪️.
    Pičiva do ene razgledne točke, ki mi jo je predlagal Diego iz recepcije in sva obe kar brez besed ob razgledu na kanjon!
    Pa sva geografsko precej stran, čist na drugem koncu, ampak najbrž se drugi največji kanjon na svetu le začne že ‘zgodaj’😅.
    Obe dobiva lušne slikice z razgledom, plus potovanja v dvoje;).
    Potem pa pičiva na najin sprehod, ki je bil cel point tega izleta. Mesto Baricharo in manjšo vasico Guane povezuje prečudovita peš potka, ki gre večinoma na dol, traja približno uro in pol, prelepi razgledi pa te garantirano spremljajo cel cajt😍.
    Uživava v sprehodu, čvekava, na pol poti se okrepčava s svežimi sokci in nadaljujeva. Je najbolj vroč dan v Kolumbiji do sedaj zame, I LOVE IT🥰. Res je ornk vroče, sončno kremo si dodam kar trikrat!
    Prečudovit začetek zadnjega dneva v letu❤️.
    Læs mere