May 2016

Hazautazás

May 14, 2016 in Canada ⋅ ⛅ 4 °C

Szóval ezek k gázok, mondhatnám fosch.Kiügetés a reptérre a tök kulturált vonattal 25 perc alatt, minden ok, drop off teljesen automatizált,stb.És akkor jön a szőke rágózó picsa Nagy P!Kicseszett az átvilágításon,mert nem tudta, hogy szegény 0.1 literes Vésztarcsi unicumom mennyi is. És a menedzser se tudta.! Többször elmagyaráztam, de még akkor se! Hát ez már gáz.És el akarta venni😒.Mondtam h faszt, akkor megiszom. Nem engedte.Mondtam de. És megittam nagy részét és mutattam a másik soron dolgozó feketének hogy mi van. Hát láss csodát ő ismerte a mértékegységeket és átengedett. Utána jól leüvöltöttem a picsát és megmutattam a félig telt -és átengedett- üveget. Aki még mindig nem értette. Én meg beittam a többit, de legalább megtanulta, hogy a magyarokkal nincs cicázás. Se macska 😀😀😀Read more

Uccsó nap, hazautazás

May 14, 2016 in Canada ⋅ 🌧 12 °C

Utolsó nap- az idö is minket sirat- szakad, hideg, ólmos az idő. Pedig még lenne 1-2 óránk a cityre, de sebaj. Helyette kiadós omlett (stb 😀) reggeli és aztán irány a tudomány, illetve a műtő: dugdosom az elektródákat és próbálgatom az újdonságokat a kiállítóknál.Vannak azért jópofa dolgok, kérdés hogy be tudnak-e törni a magyar piacra.Aztán még egy kis tudomány és vége, vissza a szállodába, ahol már lassan kirúgnak a szobából....
    Aztán irány a repülőtér és Párizs, ill. Budapest.

Második kongresszusi nap

May 13, 2016 in Canada ⋅ ⛅ 15 °C

Kiadós reggeli után -nehéz nap elé nézünk 😀- irány a kb 10 lépésnyire levő Sheraton, a kongresszus helyszíne.Előadások 4 paralell szekcióban, de hamarosan a tettek mezejére lépek és akit lehet megoperálok, kinyuvasztom az összes cégnél az újabb technológiákkal kapcsolatos gyakorlási lehetőségeket.Estefelé fogadjuk a poszterunk után érdeklődők tömegeit, majd egy -a szokásosnál jellegtelenebb- MedEl vacsi zárja a napot.Read more

May 13, 2016 in Canada ⋅ ⛅ 15 °C

A Niagara után még hosszasan buszoztunk, egy Szentendre jellegű, korábban fővárosként funkcionáló Niagara nevű régi kisvárost és egy borászati mintagazdagságot útbaejtve, ahol Kanadában egyedül lehet borászatot tanulni.Híres a jégboruk, amit fagyhalálban leszedett szőlőből készítenek-borkóstolót is kaptunk-dögédes, tokaji jellegű, méregdrága ....aztán fáradtan-éhesen haza.Este még betoltunk némi vacsit a sarki görögben -én bouillabaisse jellegű seefoodot-majd pihi.Read more

May 13, 2016 in Canada ⋅ 🌧 15 °C

Bár a közepére nem lehet bemenni hídon, mint az Iguacunál, ráadásul ott az egzotikus környezet a tukánokkal, stb, de nem bántam meg, tényleg meg kell nézni egyszer.Este állítólag nagyon más fény/hangjátékkal, télen pedig a befagyott (!) Niagara... Néhányan túl is élték a halálos ugrást, egy vakmerő kötéltáncos pedig át is ment felette... Én mindenesetre Mojitozok egyet feldolgozni a Niagara élményt egy -természetesen a vízesésre néző- teraszról😎Read more

May 13, 2016 in Canada ⋅ 🌧 15 °C

Kb másfél óra buszozás után végre meglátjuk a Nagy Ő-t 😎. Már csak azért sem voltak nagy elvárásaim, hogy ellenkezzem, de ez érthető elvileg az őserdő közepén levő Iguacu után. Hát ez valóban más....Első pillantásra csalódás, főleg mert rettenetes szórakoztatóipart telepítettek köré felhőkarcolókkal, óriáskerékkel, kaszinókkal, kilátótoronnyal, stb. Ugyanakkor a csodálatos virágözön, a gyönyörűen gondozott pázsit, bokrok, fák lenyűgözőek! Valóban a kanadai oldalról sokkal szebb és érdekesebb, mint a szemközti USA partról- mázlisták vagyunk! Persze a hab a tortán a hajózás a zuhatag alatt, ahol az ember bőrig ázik esőkabát ide vagy oda (azért az Iphone állta a sarat szerencsére), ilyenkor jön át igazán hogy miről is beszélünk....Read more

May 13, 2016 in Canada ⋅ 🌧 15 °C

Bár már megint elcsúsztam 1 nappal a riporttal, de a jó hír, hogy ma sikerült túltenni magam a jetlagen és otthoni idő szerint du 1-kor ébredtem! Hát akkor a tegnapról....Reggel dobtam egy hátast, mert amikor a reggelizőben intézkedtem, hogy 9-en vagyunk, tehát tüstént rendezzék át az éttermet, akkor a teremfőnöknő azzal fogadott nagyon kedvesen hogy You are Dr.Küstel, aren't you? Kérdeztem hogy honnan tudja, lehet hogy már Torontóban is ismernek, mint a rossz pénzt😀?igenigenigen bőséges reggeli -persze azért nem különleges- de megbocsátottam a tegnapi cikizés után és felszívtam az egész napos kirándulásra magam kajákkal.Harsogó napsütés, jó idő, 9-kor indulunk a szállodából nagyon közvetlen, DiCapriora hasonlító egyszemélyes sofőr-guide-ovóbácsinkkal, aki úgy végigdumálta az utat, hogy mi sehol se vagyunk hozzá Mackóval😏!Read more

A kongresszus első napja: a Niagara

May 12, 2016 in Canada ⋅ ⛅ 9 °C

A tegnapi konszenzus értelmében 9 tagú társaságunk úgy döntött hogy akkor mi Niagara Fallsra helyezzük át a megnyitót, az első napot és a fogadást. Kicsit meg kellett erőszakolnom busybody énemet, de aztán engedtem az erőszaknak 😉 és a kíváncsiságomnak. A hajnali -még mindig jetlages naplózás után- könnyű léptekkel 8-kor irány a jogosan kiadós reggeli, mert ki tudja, hátha éhenhalunk útközben... Kíváncsi vagyok, mit tud ez az agyonlihegett Niagara, bár úgy látom hogy itt nagyon sok egyéb attrakció is van a borkóstolástól a hajózásig és a Niagara múzeumig,stb.Read more

Még mindig szerda/precongress nap

May 12, 2016 in Canada ⋅ 🌙 8 °C

Futólépésben irány a kongresszus színhelye, a Sheraton, ami tőszomszédságban van a Hiltonunkkal.Persze kicsit késünk, meg is kapjuk a rosszalló megjegyzést szponzorunktól. Végighallgatjuk a kötelező penzumot 1-5 közt, de egyelőre egetrengető újdonság nincs.Beregisztrálunk- "Tesco szatyor" és egy halom szóróanyag- elég sóher a felhozatal a tekintélyes regisztrációs díjért.Estefelé még társadalmazunk kicsit a lobbyban -a fiúk söröznek, én Proseccot nyomok- majd irány (javaslatomra) a sarki olasz étterem, ami nem okoz csalódást. Bruschetta, scampi ruccolával és espresso- mi kell más?Read more

CN tower

May 12, 2016 in Canada ⋅ 🌙 8 °C

A szikár tények: azért már nem egy mai csirke😊. Canadian Railway Networkről kapta a nevét, 1976-ban épült, 553.33 m magas és nagyon büszkék rá.A modern világ 7 csodája közé is besorolták 20 éve- nem tudom hogy fenntartják-e még ezt. Híres a 360 fokban körbeforgó étterme és az "edge walk" - a külső 1.5 méteres rámán kikötve körbesétálhatnak a kalandkeresők és csak a rettenetes mélység van alattuk.Ezt azért kihagytuk, viszont az üvegpadlót kipróbáltam-ettől is félnek sokan- persze ilyet már láttunk az amerikai kalandozások során a Grand Canyonban- ebben profi vagyok😀. Felmentünk a második lifttel egészen a tetejére, legalább felülről láttuk egész Torontot az innen törpe felhőkarcolókkal, a hatalmas Ontarioval- és ezzel el is ment a délelőtt.Read more