Melaka - Kuala Lumpur

August 15, 2019 in Malaysia ⋅ ⛅ 25 °C

Na zajtrku smo prvi in po mukah z wifijem, nam na recepciji naročijo taxi do avtobusne postaje Melaka Sentral, od koder gremo na bus za Kuala Lumpur. Avtobusi na sekundo točno vozijo, mi pa se lepo namestimo na drugo nadstropje in celo za kako urco zaspimo. Dobri dve urci traja vožnja do mega mesta Kuala Lumpur. Pa smo nazaj, na postaji TBS, Grab taxi in za 21 RM se pripeljemo še do nastanitve, Parkview Residence. To je v bistvu ogromna stolpnica, kjer imajo tudi nastanitve, apartmaje tudiza turiste. Imamo manjši zaplet s ključi, saj so nam vmes sporočili, da so nam zaradi nekega puščanja vode zamenjali sobo. Prvo ni bilo ključa od druge sobe, bil pa je od prve, ki so nam jo zamenjali. Skratka, vzeli smo ključ prve sobe, tam na wifiju skomunicirali za menjavo in da so nam dostavili ključ za drugo sobo, potem smo v drugi sobi iskali tretje ležišče in rjuhe...vse v vsemu, malo te zmatra tak stresek “sem ter tja”, brez wifija in sistem “znajdi se”. Za znižanje pritiska smo si na 33 nadstropju šli pogledat še bazen, punce sta se skopali med nebotičniki, s pogledom na KL Tower in vmes tudi na enega od Petronasovih dvojčkov.

No, potem pa se je še vlilo, konkretno, kot se zna tukaj. In ni in ni nehalo. Kako urco smo še vedrili in čakali v sobi (drugi, ta pravi), potem pa se kljub temu opremili in odločili do Petronas stolpov stopiti peš. Imamo jih dobesedno za vogalom, 500 m stran. Niti ne preveč mokri smo prišli pod streho Suria KLCC shopping centra in končno okoli 18 ure le prišli do prve konkretne hrane danes po zajtrku. Potem pa, glede na vreme, shopping :) Ni da ni, Gucci, Louis Vuitton, Prada...tja nismo šli, smo pa šli pogledat Under Armour, kjer sta se opremili punci, zame nimajo nič, pa niti številk ne. Potem sem našel moj Oakley trgovino, ki je čisto razočaranje, saj nimajo nič pametnega, pa še mnogo ceneje dobim v EU...manjši nakup za malo popotnico smo opravili v Mi Shopu, pa mala popotnica si je zbrala nov nahrbtnik in bidon, turkizne barve seveda.

Zatem pa je že nehalo deževat, bila je že tema in priložnost za poslikati stolpe ponoči, osvetljene je bila tukaj. Lepo je, na strani, kjer je park, smo letos končno videli tudi show z vodo in lučmi, lepo, pa spili najdražja dva piva in sok iz lubenice. Potem pa brž nazaj in še nočno kopanje med nebotičniki, z nočno osvetljenim KL Towerjem in tako naprej. Ni kaj, je lepo to doživetje.

Zmatrani gremo spat...jutri bo baje dež, KL akvarij morda in več ali manj na easy, kolikor se bo dalo.