• Pico de Teide

April 27, 2019 in Spain ⋅ ⛅ 10 °C

Budíček v 5.00, rychlá snídaně (ovesná kaše), balíme a v 5.30 vyrážíme na vrchol. Máme jen jednu čelovku, ale naštěstí svítil měsíc a ostatní turisté. Na vrchol Teide (3718m) jsme dorazili v 6.45, východ slunce byl v 7.15. Byla dost velká zima, naštěstí nefoukalo. Dalo se také ohřát sirnými výpary. Na Teide je jedna zajímavost. Při východu slunce je na západní straně vidět jeho stín v moři. Úžasné. Udělali jsme snad 1000 fotek a vydali se dolů kolem horní stanice lanovky a dále na vrchol Pico Viejo (3135m). Pak jsme klesali k Roques de Garcia, což jsou zajímavé skalní útvary ve tvaru prstů. Tady jsme poobědvali a také nakrmili ještěrky šunkou. Vedla sem silnice a díky tomu tu bylo hodně lidí.
    Auto jsme měli 6km po silnici, bus jel až za 3h. Adam šel hledat někoho, kdo by ho odvezl k našemu autu. Hned první řidič, místní chlapík, byl ochotný. Cestou domů jsme nakoupili jídlo. Po večeři (kuřecí plátek, salát s pomeranči) jsme se šli podívat k moři na vlny. Tentokrát zůstal doma Vítek, kterého bolely nožičky.

5.30 - 13.00
    15km?
    ch Altavista (3260m) - Pico de Teide (3718m) - horní stanice lanovky (3555m) - Pico Viejo (3135m) - Roques de Garcia - parkoviště