• 6. Den: Cochem-Koblenz

July 15, 2022 in Germany ⋅ ⛅ 17 °C

60 km (Š 15 km)
    10.00-18.00

Dnes nás čekal nejdelší úsek, který se ještě táhl podél celkem rušné silnice. Také nám postupně začaly mizet vinice, tak moc nebylo na co koukat a všechny hospody tu otevírají až ve 14:00..prostě na prd.. Naštěstí v polovině se to zlomilo, cyklostezka odjela za železnici, znovu se objevily vinice a otevřely stánky, a tak začal být den mnohem veselejší.
    Dnešním cílem byl soutok Mosely s Rýnem v Koblenzi. Koblenz má být nejhezčím německým městem. Má hrozně živé centrum. Všude plno zahrádek a lidí. Je čisté a moc pěkné. Ale třeba Trevír byl možná malebnější. Na soutoku Mosely a Rýna je obrovský památník a krásná promenáda, tak jsme udělali skupinové foto v cíli, Štěpa si posteskla, že je to škoda, že teče Mosela do Rýna a ne Rýn do Mosely, protože takhle nám už výlet končí...po 295 km docela dobré :D
    Dnes máme velký vroubek, protože jsme nevyzkoušeli žádné víno. Tedy víno jsme vyzkoušeli, ale nevyfotili jsme si žádnou etiketu, a tak nemohla být zařazena do průzkumníčku.
    Teď sedíme před hotelem v koktejlovém baru, protože jsme tu nedokázali sehnat žádné víno a hodnotíme, jak moc nás bolí zadky a kolik si kdo poveze vína domů.