Přesun na Lembongan

August 28, 2023 in Indonesia ⋅ ☀️ 24 °C

Dneska byl přesouvací den na ostrov Lembongan. Ráno jsme odmítli snídani u ubytka a šli do vyhlidnuté restaurace, pak na chvíli na pláž, do ubytka přebalit, vysprchovat a do přístavu. Měli jsme tam být ve 12 a odjíždět v 12.30. Ve skutečnosti jsme odjížděli ve 13.20. Lístky jsme měli v ceně ještě v rámci výletu na sopku. Adam šel najít chlápka, který mu předal lístky. Opět jsme jeli fastboatem, takže zmatek, spousta lidí, fronta. Vždy při přejezdu mezi ostrovy se platí extra daň, nechápu, proč si ji nepřipočítají k ceně lístku.
    Vyfasovali jsme zastávkový rychlý boat. Místo rovnou na náš ostrov jsme objeli Gili Air, Lombok, Nusa Penida. Na Penidě nás najednou vyzvali, abychom přestoupili na menší loď. Přetupovali jsme přímo na vodě a bez zavazadel. Prý přijedou jinou lodí. Lodička byla malá, museli jsme sedět na bocích, zadky vystrčené nad vodou. Když jsme projížděli mezi ostrovy, které byly od sebe jen pár set metrů, kapitán vypnul motory, vypadalo to, že se něco rozbilo. Najednou vylezl z vody a začal s námi otáčet a pak nás tlačil. Vypadalo to komicky. Bylo to zřejmě kvůli odlivu, když jsme se míjeli s jinou lodí, abychom do sebe nenarazili. To ještě zdaleka dobrodružství neskončilo. Do přístavu dorazila druhá loď s našimi zavazadly, ale nepřijely boardy Adama a Terky. Sesypali se na nás taxikáři, že nás odvezou do ubytka. Ochotně nám pomáhali nám řešit situaci s boardy. Dověděli jsme se, že přijedou další lodí, tak jsme si dali bintang. Rozhodli jsme se, že nepojedeme taxíkem, ale rovnou si půjčíme motorky. Taxikář s tím neměl problém a hned nám dohodil majitele motorek. Než jsme se dohodli na ceně, boardy dorazily.
    Jela jsem s Víťou, oba jsme se báli v zatáčkách. Naštěstí cesta trvala asi jen 10 minut.
    Ubytování (KiBata) bylo na naše poměry velmi luxusní, hlavně pěkná koupelna a bazén s výhledem. Jediná nevýhoda byla, že jsme byli dál od pláže.
    Večeři jsme si nechali přivézt z blízké restaurace.
    Zapomněla jsem zmínit, že Pavlíček v noci na dnešek ztratil další kartu. Cestou z baru vybíral peníze a zřejmě nechal kartu v bankomatu. Ráno jsme to zjistili, když jsme chtěli znovu vybrat. V historii transakcí bylo vidět, že se někdo pokoušel udělat výběr, ale nepovedlo se mu to. Kartu jsme zablokovali, ještěže jich máme tolik.