Esőnap esőnapja

July 24, 2020 in Croatia ⋅ 🌧 24 °C

Ugye az volt a terv hogy ma kicsit kimozdulunk a tengerparti punnyadásból. Éjszaka rendesen feltámadt a szél, meg tegnap az isztriai partok felől nagy vihar látszott, ezért biztosak voltunk benne hogy ma nem lesz strandolás. A reggeli futás közben az óriási hullámzás engem is meg Petit is megerősített abban hogy na ebbe nem engedjük be a srácokat mert valamelyiket kidobja a partra és így is elég magas az egy főre eső sírások és hisztik száma.

KIEGÉSZÍTÉS FUTÁST KEDVELŐKNEK: a parti sétány Vantačiči és Punat közt gyönyörű, de nagyon változékony szintkülönbségben ( magyarul nem Alföldi gyereknek való vidék) de ha utána még átfutsz Malinskába, akkor van időd lenyugtatni a pulzusodat, és összességében nagyon jó kis útvonal.

Visszatérve az esőnapra: Mire eldöntöttük volna hogy mi legyen a program persze kisütött a nap. Amíg mi Petivel megreggeliztünk, meg kipihentük egy kicsit a futást, a srácok annyira unatkoztak hogy lementek hajókat nézni a kikötőbe. Végeredmény: "MENJÜNK BE, MENJÜNK BE, FÜRDENI AKARUNK, TENGEREZNI AKARUNK"... Mit csinál egy jó szülő? Enged a többségnek ( és a hangerőnek) szóval akkor part, aztán legfeljebb délután kirándulunk.

És itt jön az esőnap esőnapja. Délután akkora vihar meg szakadó eső kerekedett, hogy nemhogy kirándulni nem tudtunk elindulni, de Kovácsék a földszinti apartmanból se jutottak fel hozzánk a fentebbi szintre.
    Mit lehet ilyenkor csinálni? Befejezni az elmaradt Egyesületi dokumentációkat, és várni hogy annyit csendesedjen hogy el tudj kezdeni fröccsözni.
    Következmény: 16:03-kor az emeleti, kisebbik apartmanban ( azaz nálunk) megnyitott a fröccsterasz... A gyerekek a 2db 6m2-es szobában mindent mindennel összekutyultak, míg mi a teraszon a Neszmély Hilltop Rosé-t kutyultuk a helyi savas vízzel a teraszon.

Mire elállt az eső, eléggé kaotikus lett a helyzet ahhoz, hogy sétáljunk még egyet Punat fele, szóval nagy nehezen neki is indultunk. A nap kisütött, a levegő felfrissült, és szép szakaszokat találtunk a parton.
    A NAP FELISMERÉSE GYEREK SZEMMEL: Miután 3 napja játszóteret kell keresni, ami persze nincs, a srácok végre elfogadták a valóságot: A LEGJOBB JÁTSZÓTÉR A TENGERPART!!!! Főleg ha sziklás. Lehet mászni, kutatni, csúszkálni, gyűjtögetni, rosszalkodni és életveszélyes mutatványokba kezdeni amitől minden egészséges szülő szívrohamot kap mielőtt ordít. Mi kell még? 😀😀😀

Közös vacsi, közös búcsú, esti Harry Potter olvasás és vége is a napnak. Már csak a maradék fröccsvizet kell a felnőttekkel elfogyasztani a teraszon ( persze a maradék rose-val) és teljes a nap.

Holnap talán tényleg kimozdulunk valahova....

A gyerekek a 2x6 m2-es szobákban