Ötlet és indulás

February 11 in Hungary ⋅ ☁️ 11 °C

Decemberben bejelentették, hogy új Wizzair járat indul Debrecenből, ezúttal (vélhetőleg a törölt Milánó helyett, hogy azért maradjon valami dolce vita cél) Rómába.

Mivel még sosem voltunk Rómában, gondoltuk ám legyen, hát nehogymár ne menjünk el. Viszont pont azért mert még sose voltunk, nem akarjuk azzal tölteni a napot, hogy erőszakkal rángatjuk be a srácokat a 13. romépületbe vagy templomba, gyerekek nélkül indulunk neki.

Áprilisban már szép idő van, és még hátha nincs sok turista, legyen akkor április.... Vagyis február, mert áprilisban pont 3x annyiba kerül a jegy. 😀 Kis újratervezés, ki hogy tud elszabadulni 1 hétre a melóból, és már le is foglaltuk a járatunkat február 11-16 között.
    Miután ez megtörtént egy vasárnap délután, természetesen a következő pénteken az is kiderült, hogy mi lesz benne a kavar.
    Azt tudtam, hogy az amerikai utammal kapcsolatban még hátra van egy beszámoló az anyabankunk vezetői előtt, csak azt nem, hogy mikor és pontosan miről kell. Na ezen az ominózus pénteken kiderült, hogy Február 12, Milánó, és miénk a Cisco és az IDEO...
    Frankó, akkor kezdjük meg az átfoglalást ... Vagy mégse? Ugyanis Zsuzsi azt mondta szívesen marad 1 napot egyedül Rómában (úgy érzi megérett rá, hogy ezt is kipróbálja), szóval marad az időpont, én meg jeleztem a szervezőknek hogy nekem ne Budapest-Milánó, hanem Róma-Milánó vonalon kellene szervezni az utat. Kis döbbenet meg 3 visszakérdezés után ez is pipa, 12-én én megyek Milánóba, Zsuzsi meg felfedezi Róma csajos oldalát. Viszont így vinnem kell zakót meg inget, kelleni fog a feladós bőrönd 😅

Ezután már csak a szállást kellett intézni, de Bookingon, Genius 3-mas szinten ez is gyerekjáték, pár száz találat után találtunk egyet ami bent van a belső körön, szóval majd látjuk.

Biztosításom éves van a teljes családra, Burgit és a gyerekeket tegnap délután eljuttattuk a megfelelő felvigyázószervekhez (lásd Nagyik és kutyapanzió), este bepakolás, és reggel 6-kor jöhet a taxi.

Debreceni reptér, de van bőröndünk, szóval ki kell érni időben. Gép indulás 7:20, taxival a reptérre 15 perc, szóval még csomagzárás előtt itt voltunk, majd biztonsági ellenőrzésekkel együtt kemény 5 perc alatt már várakozunk a terminálon belül...😀 Minireptér én így szeretlek...

Irány Róma, ciao a tutti!!!

Update (8:00): Most kéne valahol szerbia felett járnunk, azonban felszállás előtt még a kifutón elcsaptunk egy madarat, ami miatt visszavittek minket a terminálhoz, nem tudjuk még mikor indulunk, és hogy egyáltalán ez a gép lesz e a miénk... Majd jelentkezünk...