A kapott lehetőség és az Indulás
Yesterday in Hungary ⋅ ☁️ 17 °C
Na mielőtt még véget ér a nyár pont belefér egy újabb utazás. A cél ezúttal Spanyolország, Alicante (Katalánul Alacant), vagyis a mellette fekvő El Campello.
Miért pont ez?
Mondhatnám hogy azért mert 553 napos a spanyol daystreak-em a duolingóban, de mivel részben Katalán terület lehet pont nem sokat fogok vele érni mert a Katalánok nem szeretik annyira a klasszikus spanyolokat. De azért ez inkább Barcelona környékére igaz, Valencia tartományban már jó lehetek.
De valójában azért, mert a Nyárai-Agárdi birtokrendszer kibővült egy El Campello- i téli rezidenciával, amit tavasztól őszig kiadnak, és megkaptuk tőlük mélységes mély tiszteletéül hosszú évek óta tartó barátságunknak, így a szállásköltség meglehetősen kedvező. Ráadásul az apartman a tengertől 200 méter, így ideális családi nyaralásra.
Szóval már tavasz óta ment a járatkeresés és a variálás, mert persze a hormuzi szoros körüli mizéria rendesen fellőtte a repjegy árakat az egekbe (ha már a gép is ott megy) . Azt tudtuk hogy kb augusztus utolsó 2 hete az egyetlen amikor a gyerekeknek nincs más tábor vagy egyéb elfoglaltság, szóval ezen a 2 héten belül tudtunk tologatni. Végül találtam 2 napot amikor viszonylag "alacsonyabb" volt az ár, így 08.19-08.27 lett az időpont.
Túl sok előkészítés nem kellett. Utasbiztosítás még mindig van, személyik érvényesek, EUR-t folyamatosan váltogattam szóval az is van még.
Az utolsó hetekben a 4 kézipoggyász mellé még beugrott egy 26kg-s feladós bőrönd, nehogy előre kelljen sakkozni mit viszünk el hogy aztán használat nélkül haza is hozzuk.
Reptéri pakolót 3 perc alatt lefoglaltam, Smart parkolót választottam, az kb 300 méterrel van csak messzebb, de lesz időnk, viszont olcsóbb.
Még az utolsó héten kalkulálgattunk kicsit az autóbérlés kapcsán, de mivel úgy akartuk hogy a reptèren adjuk le a kocsit (amit ilyenkor ott is adnak ki), meg beszéltünk Viktorékkal melyik céget ajánlják végül rájöttünk hogy olcsóbb egész hétre kibèrelni, mint 2 taxi és egy 4 napos bérlés. Szóval a Record Go applikación keresztül lefoglaltam egy Yaris-t, persze biztosítással hogy ne kekeckedjenek a leadásnál, és gyerekülés nélkül (mert az plusz 100 EUR, és az apartmanban amúgy van egy), és megvagyunk. Van garázs az apartmanhoz ellesz ott ha épp nem használjuk. Szóval indulhatunk.
A gép 5: 15kor indul, szóval Burgit délután kivittem a panzióba, 2 nap pakolászás után minden megvan, 9kor fekvés, éjfélkor kelés és indulás debrecenből hajnal 1kor Pestre.Read more






