• 29. Hooggebergte – 52 km, 1750 hm

    Jul 7–8, 2025 in France ⋅ ⛅ 16 °C

    Vanaf het dorp waar we gekampeerd hebben beginnen we direct met klimmen en het houdt pas na de middag op. De Col du Tourmalet (2115, HC) is de hoogste pas op onze route door de Pyreneeën. Er is veel bewolking maar we zien ook stukjes blauw. De wolken hangen vandaag wat hoger en we krijgen meer van het landschap te zien, soms ook een glimp van hoge toppen en zelfs sneeuw. De klim is steil maar niet extreem, vrijwel nergens in de dubbele cijfers. Het is vooral de lengte die hem zwaar maakt: vanaf de camping moeten we 30 km klimmen.

    In de zomer van 1997, toen we met onze kinderen naar de Pyreneeën waren gefietst, was deze col mijn (Campo’s) eerste echte bergpas. Op mijn nieuwe Avaghon randonneur reed ik vanaf de camping naar Ste. Marie de Campan en beklom in een uur of twee de pas. Een onvergetelijke ervaring! Tijdens de afdaling zag ik een fietser met volle bepakking naar boven komen en ik voelde diep respect voor de prestatie. De herinnering maakt de rit van vandaag extra speciaal.

    Tijdens de klim worden we weer door veel fietsers aangemoedigd en dat stimuleert ons om lekker verder te klimmen. Koeien komen we ook regelmatig tegen op onze weg. En in het dorpje vlak na de col komen ze bijna aan tafel zitten😊. Die loslopende beesten moet je wel in de gaten houden bij de snelle afdalingen. Na elke bocht kan er zomaar een kudde schapen op de weg liggen en die gaan echt niet op zij.

    We zijn nu halverwege de route door de Pyreneeën. We genieten er volop van!
    Read more