Canada
Moricetown Indian Reserve 1

Uz upi caur propāna medībām

August 10, 2022 in Canada ⋅ ⛅ 22 °C

Šoreiz atkal stāsts par divām dienām, jo vakardiena izvērtās par garu pārbraucienu ar Skūliju uz ziemeļiem pretī īstajai British Columbia dabai. Vizuāli šeit ir pilnīgie ziemeļi, taču pēc kartes šī
      vkardienas brauciena beigas atrodamies pmēram Viļņas līmenī pēc platuma grādiem. Tuvakajā laikā sasniegsim Rīgas platuma grādus, kas šajā kontinentā rāda pavisam citu klimatu.
      Jāpiezīmē arī, ka esam sasnieguši augstu vakariņu dizaina līmeni. Bildē pievērsiet uzmanību, ka ir iegādātas vīna glāzes, pirms tam dzērām vīnu no kafijas krūzītēm, kas deva vīnam maigu kafijas pēcgaršu.
      Šis rīts sākas pilnīgi savādāk - Raimonds pēkšņi ir kļuvis stingrs, skaļā balsī izbļauj laivošanas instrukcijas un necieš neklausīšnos. Saprotam, ka te joki būs mazi.
      No instrukcijas pagidām atceros 2 punktus: NEKAVĒJOTIES dari, ko tev liek un nekādā gdījumā neizkrīti no laivas. Ar pirmo paredzu problēmas, ar otro vajadzētu būt ok. Tad jau redzēs.
      Dodamies ceļā uz Smithers ciemu, ko tūrisma buklets lepni dēvē par “Pasaules klases kanoe iesākumu”. Mums ar Zandiņu kā laivošnas analfabētiem iesākt ar pasaules klasi sķiet īsts pagodinājums.
      Pmazām veidojas milzīgs spiediens uz Didzi, kuram obligāti būs jānoķer mums ēdiens. Mēģinām viņu iedvesmot, pētot visas tūrisma žurnālos un bukletos attēlotās zivis un skaļi izsakot savas vēlmes ēdienkartei. Didzis pagaidām izskatās par saviem spēkiem pārliecināts. Domāju, ka drosības pēc tomēr kāda desa arī būtu jānopērk.
      Laivošanas plāns izstiepies uz 3-4 dienām, kas šķiet daudz, ņemot vērā, ka laivot mums nebija plānots vispār, tatad esm vienkārši ievilkti lamatās.
      Mūsu piedzivojums nebūtu pilnīgs, ja atkal nebūtu jānododas propāna medībām. Šur un tur ir par dārgu, bet lētajā vietā ventīlis vienkārši neņem to gāzi pretim. Tad nu atkal ir jālamājas.
      Citādi līdz Smithers ceļš ir diezgan vienmuļš, un esam priecīgi, ka ap pēcpusdienu esam klāt, un arī propāns plūst Skūlija bākā iekšā. Vēl neliels brauciens uz rietumiem pa šoseju, un galamērķis ir sasniegts.
      Didzis mums izstāsta, kas tagad būs, proti, 2-3 stundas krāmēsimies laivošanai, Raimonds satraukti skraidīs, bet mēs, nemākuļi, maisīsimies pa kājam. Tad 15 minūtes brauksim pa upi, pēc kam uzreiz kāpsim ārā un ierīkosim nakts nometni.
      Pirms kāpšanas laivā publicēšu šo, un, ja kas atsķirsies no Didža prognozētā, par to vēstīšu nākmajā relīzē.

Moricetown Indian Reserve 1