Canada
Roe Lake

Didzis

August 8, 2022 in Canada ⋅ ⛅ 18 °C

Rīts sākas kā Taizemes kūrortā - silta sule, rīta pelde zilā ūdenī un lēna pasēdēšna pie brokastu galda. Šādu laiskumu varam atļauties, jo līdz Kamloops palikuši tikai 100 kilometri, un Didzis tur iebrauks pulksten 12.30. Patiesībā jūtam nenovēršamu karstumu tuvojmies, jo Kamloops atrodas stipri zemākā apvidū un vēl nedaudz uz dienvidiem.
      Didzis ierodas 13.15, un mēs lielu dienas daļu arī pa karsto pilsētu nobakstāmies, iepirkdami pārtiku, alu, un citas ikdienā vajadzīgas lietas.
      Rimonds uzticīgs sev - sameklējis pilsētā cienījamu kundzi Petiju, ar kuras ģimeni pirms 30 gadiem braucis pa kādu no upēm. Ar ar Petiju un viņas meitu kopā pusdienojam vietējā bārā. Šīs pusdienas mums beidzas ar dalītām jūtām, jo Raimonds ar Petiju ir nolēmuši, ka mēs noteikti brauksim trīs dienas pa upi, un nolēmuši arī, pa kuru upi. Sākam morāli nobriest tādam piedzīvojumam.
      Didzis, izrādās, mūsu busu Skūliju nemaz nav dzīvē redzējis, tāpēc zinātkāri pēta
      un izjautā visus par tā īpašībām un arī kārtības noteikumiem salonā, beigās atzīst par derīgu esam.
      Viss, ceļš uz ziemeļiem var sākties. Pāris stundas braucam augšup, ārā no karstuma pekles, līdz atrodam “provinces parka kempingu”, kas ir hierarhiski līmeni zem “nacionālā parka”. Šeit valda atšķirīga kultūra - apmešanās vietas ierīkotas mežā pie ezera, katrai kompānijai ir sava klusa vietiņa ar koka galdu. Katrā ziņā, atpūtnieku atbildības sajūta ir augstā līmenī - nav neviena papīrīša vai kāda cita atkrituma, kas liecinātu par iepriekšējo apmeklētāju pvadīto laiku šeit.
      Raimonds un Didzis ir tik apzinīgi, ka ar grūtībām izlūdzamies atļauju tīrīt zobus ezerā. To izmēģinu diezgan jocīgā veidā - stāvot līdz ceļiem ūdenī. Jauna veida piedzīvojums.
      Pie vakariņu galda iet vaļā spriešana par to, kā tad brauksim ar tām laivām, vai jāņem vīns līdzi, kur gulēsim, ar ko segsimies, kurš brauks laivā ar Raimondu, bet kurš ar Didzi. Labi, ka vēl pāris dienas atlikušas domāšanai, jo uz upes jau nu laikam neviens mums domāt neļaus.
      Tuvojas pilnmēness, kas rada lielisku ainu, spīdēdams virs ezera. Ceru, ka Lidijai būs kāds īpši izdevies foto, ko pievienot aprakstam.
      Par pilnmēness ietekmi uz mūsu grupas dinamiku rkstīšu nakamajās relīzēs.

Roe Lake