Canada
Roselea

Iepazīšanās

August 4, 2022 in Canada ⋅ ☁️ 16 °C

Sveiki, esam klāt.
      Šis ceļojums būs nedaudz citāds, jo, šoreiz nevis paļausimies uz savu ceļojumu plānošanas meistarību, bet izmantosim, mūsuprāt, Latvija populārā Vanagkalna saimnieka Raimonda Dombrovska atbalstu.
      Kopa ar nešķiramajiem draugiem Viesturu un Lidiju plānojam šķērsot Kanādas rietumu daļu no Edmontonas līdz pat Aļaskas pussalai, rūpejoties par sevi un Raimonda dzelteno autobusu, kas parbūvēts no ASV skolas busa par dzīvojamo māju.
      Atlidojām līdz Edmontonai veiksmīgi, varu visiem ieteikt Polijas aviokompaniju LOT. Bez kavēšanās atnāca pat bagāža, neskatoties uz nestandarta izmeriem un situāciju avio nozarē.
      Raimonds mūs sagaida lepns savā dzeltenajā busā, kas nu jau aplīmēts ar Latvijas identifikācijas zīmēm, karogu un bildītēm. Arī “Pupuchi” uzlīme tūdaļ tām bildītēm pievienosies, tà somā nepacietīgi gaida savu kārtu.
      Kauns teikt, bet nekavejoties dodamies uz alkohola veikalu, nopirkt alu pašpatēriņam un vīnu ciemakukulim, jo dosimies viesos pie Ntalas un viņas ģimenes. Ntala ir amerikāņu biatloniste, kuru Raimonds pirms 35 gadiem kā perspektīvu jaunieti trenējis lieliem sasniegumiem. Pašlaik Ntala ar ģimeni apsaimnieko fermu Lamādā, Albertas provincē, un kas tik viss viņas fermā nav… To tūdaļ redzēsim.
      Tikšanās ir ļoti jauka un emocionāla, jo Raimonds un Ntala nav tikušies kopš 1988. gada. Uzreiz satiekam visus: Natlas ģimeni, 4 zirgus, 2 suņus, 2 kaķus. Vēl fermā esot viena vista, bet to mums nerāda. Pa virsu visai šai lauksaimniecības aktivitatei gimene vada biatlona klubu “Trakā ķēve” (Crazy mare), kurā trenējas jaunie sportisti.
      Esam sajūsmā par tik tipisku “country life style” modeli, ko redzam un izbaudām šeit. Ģimene rudenī dodas medībās ar izjādi uz kalniem, vasarā okeānā ķer lašus un mencas, tādējādi nodrošina sevi ar veselīgu pārtiku visam gadam. Smejamies, ka dzīvniekiem izredžu izsprukt ir maz, jo Ntala un Kevins ir bijušie pasaules top 30 biatlonisti, kuri joprojām uztur stingru roku un ātras kājas.
      Vakariņās mums pasniedz pašu kūpinātu lasi un griletus kupātus.
      Oi, gandrīz aizmirsu piebilst, ka Viesturs nekavejoties secina, ka fermas darbību nepdraud kurmji, jo nevienu kurmja rakumu teritorija neredz. Tas, protams, labi izskaidro, kāpēc saimniekošanas modelis ir veiksmīgs.
      Kevins man ar lepnumu izstāsta visu par savu ar grilu, kas man tagad liekas kā Michelin restorāna cienīgs instruments. Pašlaik domāju, ka uz vecumu tādu noteikti iegādāšos, sevišķi tāpēc, ka tam ir kūpināšanas funkcija, pateicoties koka granulu kurināmajam materiālam. Vismaz nebūs jādedzina Krievijas gāze.
      Ar prieku izmantojam piedāvājumu izmazgāt kādu drēbju gabalu, jo, ceļojot busā, šādu iespēju nesolas būt daudz. Svarīgi ir arī, ka noturamies nomodā līdz 10iem vakarā, lai gulēšana notiktu pa nakti, izvairoties no laika starpības postošā efekta. Jā, un mums notiek arī “gultasvietu izloze”, jo dzeltenaja karietē ir izbūvēts viens atsevišķs buduārs. Smalkā guļa uz pirmo nedēļu tiek Neimaņiem. Lai kaut kā kompensētu šo rūgtumu, mēs ar Zandiņu tiekam pie vienas nakts tiesībām gulēt Ntalas un Kevina mājā viesu guļamistabā.
      Ar labu nakti!

Roselea