Slovenske Konjice - Zagreb - Rim

January 30, 2023 in Italy ⋅ 🌙 5 °C

Pa smo dočakali spet malo potovanja. Tokrat, ker so nam prestavili zimske počitnice, je izbrana destinacija večno mesto, Rim. Po tem, ko smo oddali našo Iso v varstvo, smo se odpravili proti Zagrebu. Park’n’go v mestecu Odra je super opcija, 36 Eur parking za 5 dni, enkrat manj kot na letališču in prevoz na letališče in nazaj je v ceni. Pustimo avto, peljejo nas na letališče, kjer več ali manj vse poteka brez težav. Edino cene, odkar so prešli na EUR so pobesnele. Pločevinka 3 dcl Pipi oranžade 4 Eur, mali Heineken 5,20 Eur, dve pol literski vodi, 6,30 eur. Bolno.

Ryanair nas lepo in varno pripelje v Rim, kjer iz Fiumicina še 45 minut z avtobusom (18 Eur za vse tri), prispemo na postajo Termini. Od tam še dve postaji z metrojem in smo v naši nastanitvi. Lokacija super, cena za Rim odlična. Dan se je kar vlekel in je naporno cel dan potovati, zato se odpravimo do prvega vogala v majhno gostilnico, kjer si privoščimo nekako klasično italijansko večerjo. Ni poceni :), bo treba najti opcijo, da nas na pizzah ne olupijo v 5 dneh.

Danes samo še počitek, jutri pa začetek raziskovanja in da naši popotnici v puberteti, razkažem eno mojih najljubših mest.